1. Haberler
  2. Eğitim
  3. ALANYA EA HASTANESİ’NDE “ KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

ALANYA EA HASTANESİ’NDE “ KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet Sosyal Hizmet Birimi tarafından Toplum sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkan “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi “konulu etkinlik kapsamında hastanenin poliklinik bölümüne stant açıldı.

Broşür dağıtımının yapıldığı organizasyonda, vatandaşlara İçişleri Bakanlığımızın uygulaması olan KADES (Kadın Acil Destek Uygulaması) hakkında bilgi verildi. Hastane yönetiminin de destek verdiği etkinlikte hasta ve hasta yakınlarına kadına şiddeti dikkati çekmek, toplumda farkındalığı ve anlaşılırlığı arttırmak adına broşür dağıtıldı, şiddet gördüklerinde veya şiddete tanık olduklarında başvurabilecekleri yerler anlatıldı.

Konu hakkında bilgi veren Başhekim Vekili Uzm. Dr. Alper Öztürk : “ Çok boyutlu bir halk sorunu olan kadına yönelik şiddeti azaltmak için yürütülen mücadelede programlarında tüm kamu kurum ve kuruluşlara büyük görev düşmektedir. Şüphesiz sağlık hizmetlerinin de bu mücadelede payı büyük olacaktır. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan bizlerin koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında hem sağlık çalışanlarına hem de halka yönelik eğitim ve farkındalık etkinlikleri devam edecektir. “ifadelerine yer verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!