‘Yücel’in Büyükşehir isyanı’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Alanya’daki pek çok sorunun temel kaynağının Büyükşehir Yasası olduğunu söyleyen Başkan Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e göndermede bulundu.
ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya şehir merkezindeki ve eski beldelerdeki kaldırımlar üzerine açılan seyyar tezgahların denetimleri konusunda yöneltilen bir soruyu da yanıtlayan Başkan Yücel, “Bu sorun Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanıyor. Çünkü davul bir belediyede, tokmak diğer belediye de. Halen bu yasanın metropol ilçelerde uygulanmasında zaafların olduğunu dile getiriyorum, söylemeye devam edeceğim. Ana caddelerde geçmişten beri Alanya Belediyesi’ne ait simitçi ve seyyar tezgah olarak adlandırılan köşe başı yerler vardır. Büyükşehir Yasası ile birlikte bu tezgahların yanına ilaveler de oldu. Bizim dönemimizde şehre renk katsın diye sadece portakal büfeleri koyduk. Bazı altgeçitlerin güvenliği sağlansın diye engelli vatandaşlara bazı yerler tahsis etti. Bunların bu kadar da abartılacak bir konu olmadığını düşünüyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!