Kargıcak satılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakanlık Özelleştirme Dairesi, Kargıcak’ta 225 ada 8 parselde bulunan 46 dönüm araziyi satışa çıkardı. Daha önce tarım alanı olan arazi dönemin Kargıcak Belediyesi’nin kapatılmasının ardından turizm tesis alanı ilan edilmiş.
TURİZM tesis alanı olarak görünen araziyi almak isteyenlerin 31 Ağustos tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Daha önce tarım alanı olarak bilinen bu bölgede 46 dönem arazinin satış ı ile birlikte önemli bir tarımsal alanda yok edilmiş olacak.
BELEDİYE KAPANDI ARDINDAN TURİZİM TESİS ALANI YAPILDI
İhale usulü satılacak arazinin geçici teminat bedeli ise 600 bin TL. Dönemin Kargıcak Belediyesi sınırlarında 225 ada 8 parselde yer alan arazi, Kargıcak Belediyesi’nin kapatıldığı 30 Mart 2014 tarihinden 12 gün sonra, 12 Mayıs 2014’te bir anda turizm tesis alanı ilan ediliyor. Kargıcak ile Seki arasında yer alan ve imar planı olmadığı için tarım alanı olarak tescillenen bölgenin ortasındaki 46 dönüm arazi Belediyelerin kapatıldığı ve karmaşanın hakim olduğu süreçte alelacele turizm tesis alanı ilan ediliyor ve resmi gazetede yayımlanıyor. Bununla birlikte turizm tesis alanının onay sınırı da araziden çok daha fazla geniş şekilde onaylanıyor yani ileride çevre tarım araziler de turizm tesis alanı olma noktasına geliyor.
İŞTE RESMİ GAZETE YAYINLANAN O KARAR
“Antalya İli, Alanya İlçesi, Kargıcak Beldesi sınırlarında yer alan, 46.592,19 m² yüzölçümlü 225 ada 8 no.lu parsele “Turizm Tesis Alanı (E:1.00; Hmaks: 5 kat) ve Yol” fonksiyonu önerilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ve 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliğinin, onaylanmasına, Onaylanan imar planlarının Resmî Gazete’de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için ilgili Kurum/Kuruluşlara gönderilmesine karar verilmiştir.” Alanya’nın önemli tarım alanlarının özellikle de muz üretiminin yaygın olduğu bölgede yapılan bu değişiklikler
zaten azalan tarım arazilerinin neredeyse yok olma noktasına gelmesini sağlıyor. 225 ada 8 parseldeki arazinin çevresinde de muzlukların yer aldığı biliniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!