Yazıklar olsun ağalara !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ela bebeğin SMA ilacını alması için sadece on gün kaldı. Alanyalı dar gelirli ve orta halli vatandaşlar kampanya ile 925 bin dolar toplarken ağa babalar ellerini ceplerine atmadıkları iddia edildi.

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan Alanya’nın dinamiklerine ELA bebeğin kampanyasını sonuçlandırmaya davet etti. Başkan İlhan “Kampanyanın en başından beri süreci takip edenlerden biriyim. Kampanyayı aktif olarak yürüten gönüllülere, başta Cemile Pehlivan olmak üzere çok ama çok teşekkür ederim. Alanya Ahmet bebek ’te ki birlik beraberliği maalesef Ela’da gösteremedi. Dar gelirli ve orta halli vatandaş ekmeğinden ve çocuğunun rızkından keserek kampanya ya destek oldu ve 925 bin dolar toplayarak tedavi ücretinin yarısını toplamayı başardı. Maalesef ağababalar dediğimiz Alanya’nın dinamikleri ‘biz Ahmet bebeğe yardım ettik’ diyerek duyarsız kaldılar.

ALANYA’NIN DİNAMİKLERİ NEREDE?

Bu bebek Alanya’nın bebeğidir. Birlik beraberlik yaparak her birey elinden geldiğince yardım etmelidir. Bu duyarlılığı dar gelirli bir şekilde orta halli elinden geldiğince yaparak gösterdi. Şimdi sıra büyüklerimiz de.  Sayın Bakanımız Mevlit Çavuşoğlu başta olmak üzere Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası, Alanyaspor, Esnaf Odaları ve Ticaret erbapları olmak üzere Ela’mızı tedaviye gönderecek 1.850.000 doları toplamalıyız” dedi.

KARAGÖZ “ELA ERİYOR YARDIM EDİN”

Ela’ya Umut Ol’ yardım kampanyası için CHP Kadın Kolları Başkanı Didem Karagöz, vatandaşlara çağrıda bulundu. Karagöz, “Ela. Nasıl masum, nasıl her şeyden habersiz. Günden güne eriyen kaslarıyla nasıl bitkin. Ela’nın son 10 günü. Yardım edin, o trake açılmasın. Trake nedir diyenleriniz için, nefes alabilmesi için boğazın delinmesi kısaca. Muz kralları, avokado zenginleri, yabancıya milyonluk ev satabilmek için bir gecede yüz binler harcayanlar, o muhteşem koltuklarda oturanlar, o koltuklar uğruna milyonlar harcayanlar. Asla gözüm yok. Allah daha çok versin, çok daha fazla kazanın. Ama güzelim Alanya’da 40 kişi yok mu 500 bin TL verebilecek? Sizin için bindiğiniz arabaların kasko parası bu rakam. Mecburlar mı vermeye diyenleri duyar gibiyim. Evet mecburlar. Asgari ücretle geçinen, hatta altında geliri olan onlarca, yüzlerce kişinin imkanı ile bu kadarı olduysa pek tabi ki mecburlar” açıklamasında bulundu.

DEMİR ESNAFA ÇAĞRI YAPTI

Sağlığına kavuşması için sayılı günleri kalan Ela bebek için ALESO Başkanı Nuri Demir esnafa seslendi. Demir, “Değerli hayırsever Alanya halkı ve esnaflarımız, Ela bebeğimizin 10 günü kaldı. İhtiyaç olan paranın yüzde 50’si hayır sahipleri ve sizler sayesinde toplandı. Kalan yüzde 50’yi hızlı bir şekilde toplamanız lazım. Evlat acısı çok zordur. İmkanlarımızı zorlayalım. Bir esnaf ailemizi güldürelim. Hep beraber bu sorunu çözmemiz lazım. Bu yavru sizin olabilirdi. Lütfen bu yavruya hep beraber yardımcı olalım” diyerek kampanya ya destek istedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!