reklam
reklam

Yarderesi’ne Neşter vuruluyor. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

28 Haziran 2022 - 00:15

Yarderesi’ne Neşter vuruluyor

Yarderesi’ne Neşter vuruluyor
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 15:30

51 views

Mahmutlar’da bulunan Yarderesine Alanya Belediyesi tarafından neşter vuruluyor. Yeni Mahalle İlköğretim Okulu İle D-400 Karayolu arasında yer alan Yarderesi’nde ıslah çalışmasına izni alındı.

Mahmutlar’ın önemli bir bölgesinde yer alan Yarderesinde iyileştirme çalışmaları iznini aldık açıklaması yapan Mahmutlar ’lı Belediye Meclis Üyesi Kayhan Balta “Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü  13. Bölge Müdürlüğüne Alanya Belediyesi olarak yazdığımız Yarderesi ile ilgili dilekçemize cevap olumlu geldi” dedi.

D-400 İLE MAHMUTLAR İLKÖĞRETİM OKULU ARASINDA ÇALIŞMA YAPILACAK

Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Meclis Üyesi Kayhan Balta, “Çalışmalar Mahmutlar İlköğretim Okulu ile D-400 Karayolu arasında yer alan Yarderesi’nde olacak. Bu bölgede yapılan 31. Bölgede 18 çalışmaları sonuçlandı hemen yanında yer alan Yarderesi bu bölgeye de ayrı bir cazibe katacak. Sahilden merkeze uzanan derenin ıslahı ve sağlı sollu sanat yapıları ile dere çok güzel bir hal alacak. Bu proje tamamlandığında Mahmutların çehresi değişecek. Devlet Su İşlerine yazdığımız dilekçenin olumlu yanıtını aldık. Belediye olarak proje çalışması yapıp yer teslimini DSİ’den alacağız ve yapımına başlayacağız” dedi.

DSİ’NİN ALANYA BELEDİYESİNE VERDİĞİ CEVAP DİLEKÇESİ

26.06.2020 tarih ve 13143 sayılı  yazınız ile Alanya İlçesi Mahmutlar Mahallesi sınırlarında bulunan D-400 karayolu ile Mahmutlar İlkokulu arasında bulunan dere kenarında imar yollarının açılmasının planlandığından bahsedilmekte olup,  bahsi geçen derede ıslah çalışmalarının yapılması talep edilmektedir.

İHALEYE ÇIKACAK

Konu incelenmiştir. Alanya İlçesi Mahmutlar Beldesi Yar Deresi Taşkın  Kontrolü işinin  planlama çalışmaları tamamlanmış olup, proje yapımı  yatırım programında teklif edilecektir. Proje çalışmalarının tamamlanması ve yer tesliminin  yapılması halinde  yapım   ihale yapılabilecektir.

reklam
reklam