reklam
reklam

Haberimiz ses getirdi. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

28 Haziran 2022 - 00:30

Haberimiz ses getirdi

Haberimiz ses getirdi
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 13:36

48 views

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan’ın Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile gündeme taşıdığı ‘Çevre Yolu Durdu’ haberi siyasileri harekete geçirdi. Karayolları 13. Bölge Müdürü Mahmutlar’a geldi. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile toplantı yaptı. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, “Pürüzler giderildi, 2022’de çevre yolu Kargıcak’a bağlanacak” denildi.

Mahmutlar Post Gazetesi’sinin 2 hafta önce ‘Çevre Yolu durdu’ haberinden sonra AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu habere, ‘Kamulaştırma ve 18. Madde yola engel ödenekte sorun yok’ demişti ve bu cevabı geçtiğimiz hafta Mahmutlar Post Gazetesi olarak siz okuyucularımıza duyurmuştuk. Toklu daha sonra MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, konu ile ilgili bilgi paylaşmış ve Karayolları 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz’i Mahmutlar’a davet ederek, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de katıldığı bir  toplantı düzenledi ve Çevre yolu ile ilgili tüm pürüzler giderildi.

TOPLANTI MAHMUTLAR’DA YAPILDI

Alanya’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan ve yıllardır tamamlanması beklenen yeni Çevre Yolu, geçtiğimiz hafta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz’in katılımı ile gerçekleşen toplantıda masaya yatırıldı. Projenin tamamlanması için toplantıda tarihlerde netleşti. Toplantıda, 2021 yılının sonuna kadar üniversite ve yeni sanayi bölgesine kadar olan kısım, 2022 yıl sonuna kadar ise 3.etabın tamamlanması hedeflendi.

2022 YILINDA MAHMUTLAR D-400’LE BULUŞACAK

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Yücel, “Yeni Çevre Yolu projesinde kamulaştırma planlamalarına bağlı eksikleri ve projeye hayat damarlarını verecek imar yolları üzerindeki elzem konuları değerlendirdik. Ortak çalışmalarımız neticesinde Üniversite ve yeni sanayi bölgesine kadar olan kısmı, 2021 yılı sonuna kadar tamamlayacağız. Yeni Çevre Yolu’nun, 2022 yıl sonuna kadar da Mahmutlar Mahallemizden D-400 ile buluşmasını sağlayacağız” dedi.

“TRAFİK KEŞMEKEŞLİĞİ BİTECEK”

Yücel, “Ayrıca Konya, Hadim, Taşkent yolunun, D-400 Çevre Yolu ile bağlantısını da sağlayacağız. Toplantımız neticesinde ivedilikle çalışmalarımızı hızlandıracak, projenin tamamlanmasıyla Alanya’mızın trafik keşmekeşliğini yıllarca gidereceğiz” dedi.

BAĞLANTI YOLLARI BEKLENİYOR

Basına açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ise, 2. etabın Tosmur’a kadar olan kısmının tamamlandığını bağlantı yollarının beklenildiğini ifade ederek, “Yeni Çevreyolunun Tosmur’a kadar olan etabı tamamlandı. Bağlantı yollarının da tamamlanmasıyla hizmete açacağız. Alanya Belediyesinin imar noktasında çalışmaları devam etmektedir” diye konuştu.

SIRA AYDINLATMA VE HAVALANDIRMADA

Ayrıca Dim Köprüsü ve Dim Tüneli inşasının tamamlandığını da müjdeleyen Toklu, “Dim köprüsü ve dim tüneli inşası tamamlandı. Dim tünelinin aydınlatması ve havalandırması ivedilikle bitirilecek hazır hale gelecektir” dedi.

reklam
reklam