Yamalı bohça gibiyiz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da herkes kafasına göre bir kazı çalışması yapıyor. Kazılan yerler Belediye tarafından denetimi yapılmıyor. Mahmutlar’ın her yeri Yamalı Bohça gibi oldu.
Turizm sezonu yaklaştı. Bir ay sonra oteller açılacak. Mahmutların her yeri adeta şantiye gibi. Alanya Belediyesi Mahmutlar gibi bir metropolü görmek istemiyor. Müteahhit firma gelişi güzel çalışıyor. Alanya Belediyesi Çözüm Masasının vatandaşların şikayetine, ‘takip ediyoruz’ diyerek cevap vermesi ise vatandaşı çileden çıkarıyor.
ÇAKIR: “ŞEHİRE BÜYÜK ZARAR VERİLİYOR”
2004- 2009 yılları arasında Mahmutlar Belediye Başkanlığı görevini başarı ile gerçekleştiren Alaattin Çakır,“Mahmutlar’a büyük zarar veriliyor” dedi. Çakır, “Yollardaki ve kaldırımlardaki bozuk imalatları, toz, toprak alanları maalesef görüyorum. Bu pervasız ve sorumsuz çalışma biçimi ve ilgisizlik Mahmutlar’ın şehir gelişimine, Ticari ve Sosyal hayatına tarifsiz zarar vermektedir. Temennimiz ilgililerin ve yetkililerin duyarlı, sorumlu ve ilgili olmalıdır” dedi.
İLHAN: “KAMU MALI ZARAR GÖRÜYOR”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan,
“Kamu malı zarar görüyor, yetkililer seyrediyor” dedi. İlhan:“Mahmutlar Barbaros Caddesinde yürümek için Cambaz olmak gerek. Tamiri yapılan yerler berbat durumda adeta köstebek yuvası gibi. Bir ay sonra oteller açılıyor, bu Caddelerden geçecek turistler mutlaka düşüp bir yerlerini kıracaklar. Başta turizmciler olmak üzere esnaflarımızda büyük zarar görecek. Ayrıca gelişi güzel tamirat yapılarak kamu malı zarara uğratılıyor” dedi.
ÇÖZÜM MASASINA TEPKİ!
Mahmutlar’daki vatandaşları sosyal medya hesabından Alanya Belediyesi Çözüm masasını etiketleyerek şikayet bildirilerine cevaben ‘İlgili müteahhit firma kazılan yerleri kapatıyor Alanya Belediyesi olarak da yapılan çalışmaları takip ediyoruz’ deniliyor. Bu açıklama sonrası yorum yapılamıyor ve sosyal site yöneticisi tarafından yoruma sayfa kapatılıyor. Halk Belediye nereyi takip ediyor bize söylesin demekle yetiniyor!
BELEDİYE İLGİSİZ VE SORUMLU YOK!
Mahmutlar’daki yaşayan vatandaşlar gelişi güzel ve programsız yapılan çalışmalara isyan etti. Vatandaşlar, “Ne yazık ki Mahmutlarda yapılan çalışmaların başında Belediyeden ne bir sorumlu, nede mühendis var. Alanya’nın en büyük Mahallesine Belediyemiz maalesef ilgisiz kaldı. 6 yıldır gözle görünür ne bir yatırım, var ne de hizmet. Devletten gelen kişi başı gelirden de Mahmutlar olarak yararlanamıyoruz. Mahmutlar’ın her bir yeri rezalet bir durumda, her yer çöplük gibi. Tamiri yapıldı denen yerlerde çökme var veya yüksek düzeyde kalan parke taşları mevcut. Nereye kadar atıl bekleyecek bu caddelerimiz. Her yer yamalı bohça gibi. Turizm sezonu yaklaşıyor böyle mi gireceğiz turizm sezonuna? En kısa zamanda bu işlerin çözülmesi gerek Mahmutlar’a çok yazık ettiler. Nerede bu seçilen meclis üyeleri, biz bu zati muhteremleri sosyal medyalarda boy göstersinler diye mi seçtik” açıklamasında bulundular.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!