Can’a kınama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kınamaMahmutlar Belediyesinin CHP’li Başkan vekili Av. Murat Can’a CHP il disiplin kurulu tarafından kınama cezası verildi. Mahmutlar Belediye Başkan vekili Av. Murat Can ile CHP Alanya İlçe teşkilatı arasında yaşanan sıkıntılar Can’ın, kınama cezası almasıyla hat safhaya ulaştı. CHP Antalya il disiplin kurulunun, eski ilçe başkanı Mevlüt Güven’in, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in tutuklanması sonrası 25.06.2013 tarih ve 2013/107 E sayılı kararına itiraz ettiği ‘tutukluluğun devamı ve reddi hâkim talebinde bulunduğu’ gerekçesiyle yaptığı şikâyet üzerine toplanan il disiplin kurulu, itiraz hakları saklı olmak kaydıyla Murat Can’ın kınama cezası ile cezalandırılmasına oy birliği ile karar verdi.
Kararın geçtiğimiz hafta Çarşamba günü eline ulaştığını açıklayan Başkan vekili Can, “Hayırlı olsun” dedi. Alanya Belediye başkanlığı için aday adayı olduğundan dolayı bu kararın alındığını savunan Can, “Bazı baronlar yıllardan beri Partimizi babalarının çiftliği gibi kullanmışlar. Genç ve dinamik ekiplerin önünü keserek az olsun bizim olsun mantığıyla CHP’yi muhalefete mahkûm etmişler. Şimdide bunun önüne geçmeye çalışan bizleri mahkûm ediyorlar” dedi. Mevlüt Güven’in İlçe başkanı olduğu dönemde Mahmutlar Belediyesinde yaşanan sıkıntıları CHP’li diğer meclis üyeleriyle kendisine anlattıklarını Mevlüt Güven’in, “Susun sesiniz çıkarmayın. İlk defa bir belediye kazandık. Hangi belediyede yolsuzluk yok ki. Ortalığı fazla bulandırmayın. Ben Milletvekili aday adayı olacağım” dediğini belirten Can, “Bu yaşananlar, o tarihlerdeki itirazlarımızın ödülüdür” dedi. Kınama cezasını hak etmediğini, kamu adına, kamu yararını gözetmek maksadıyla o itirazı yaptığını belirterek şunları kaydetti. “O dönemde Belediyemizin Avukatlığını yapan arkadaşımız, Mahmutlar Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddiaları kapsamında tutuklanan başka bir zanlının Avukatıydı. Dolayısıyla Mahmutlar Belediye Başkan vekili sıfatıyla ‘kamu yararına’ itiraz ettim. Belediyemizin bu davadan dolayı zarara uğramıştı. Kaldı ki kamu menfaati söz konusu olduğunda kendi partimi bile dinlemem. Partilerin milletin haklarını korumak ve kollamak için var olduğuna inanıyorum Yaptığım itiraz yasal bir zorunluluktu. Kamu yararını koruduğum için cezalandırıldım. Hiçbir şekilde üzgün ya da kırgın değilim. Bu cezayı 2009 yılında başlayan siyasi yaşamımın ‘Şeref madalyası’ olarak kabul edip gururla taşıyacağım” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!