reklam
reklam

Yabancılar Türkçe öğreniyor. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

10 Ağustos 2022 - 05:22

Yabancılar Türkçe öğreniyor

Yabancılar Türkçe öğreniyor
Son Güncelleme :

24 Şubat 2020 - 12:50

57 views

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde her yıl 1500 yabancı Türkçe öğreniyor .
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, derslerin devam ettiği kursları ziyaret etti. Kurslar hakkında bilgi alan Er, Türkçe öğrenen yabancılarla da sohbet etti. 25 kişilik 5 ayrı derslikte 212 saat ders verildiğini belirten Er, “Çin, Rusya, Almanya, İsveç, Norveç, Filistin, Ukrayna, Slovanya, İtalya, Romanya, Protekiz, İran, Irak, Suriye, Lübnan, Ürdün, Kırgızistan, Azerbaycan gibi ülkelerden kursiyerlerimiz var. Bir yıl boyunca 1500’ün üzerindeki yabancı uyruklu vatandaşa güzel Türkçemizi öğretiyoruz.
Güzel ülkemizin güzel ilçesinde yaşıyorlar. Biz de güzel Türkçemizi en iyi şekilde öğretmek için kurslara başladık. Her şeyin başlangıcı dildir. Güçlü bir iletişim, anlaşabilme eşittir mutlu bir insandır. Alanya merkezde olduğu gibi mahallelerde de Türkçe kurslarımız devam ediyor” dedi. Müdür Er, özellikle yerleşik yaşayan yabancıların çocuklarının yanı sıra ailelere de Türkçe öğreterek topluma entegre olmalarına katkı sağladıklarını kaydetti.

reklam
reklam