Vay bee ne mahalleyiz!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mahmutlarAK Parti hükümeti tarafından yasalaştırılan Büyükşehir yasası ile Belediyesi kapatılan Mahmutlar’ın hizmet ve ekonomi yönünden çökertmesi bir yana, Mahmutlar’da nüfus ve seçmen patlaması yaşanıyor.
İlçe olması için nüfus ve gelişim kriterini fazlasıyla yerine getiren Mahmutlar’da 1 Kasım’da yeniden tekrarlanacak olan genel seçimlerinde 18.300 seçmen sandık başına gidecek. Türkiye’deki birçok ilden daha büyük onlarca ilçeden daha gelişmiş Mahmutlar’da eski isimleri ile Yeni Mahalle’de 6800, Şükrü Kaptanoğlu Lisesinde 3600, 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlkokulu’nda 3400, Selçuklu Ortaokulu’nda 3200, Yukarı Mahalle Halil Ülker İkokulu’nda ise 1300 seçmen oy kullanacak.
Mahalle olduktan sonra tüm hizmetlerin aksadığı dile getiren Mahmutlar halkı, “Büyükşehir yasası ile birlikte AKP’liler,‘Büyükşehir size iyi gelecek’ demişlerdi. Bu yasa kime iyi geldi bilmiyoruz ama bize hiç iyi gelmedi. Mahmutlar’ımızda Belediye varken her yıl onlarca proje hayata geçerdi. Cadde ve sokaklarımız alt yapı, üst yapı, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ile Avrupa şehri gibi olurdu. Alanya Belediyesi’nin yaptığı sıcak asfalt çalışmalarına bile sevinir olduk. Büyükşehir yasasını AKP’liler bile istemiyor. Barbaros Caddesi’ndeki parke taşları yerinden fırlamış durumda, araçlarda tahribat yapıyor ama ilgilenen hiçbir büyükşehir birimi yok. 3. Katlardan yukarı su çıkmıyor. Susuz yaz geçirdik. Mahmutlar olarak büyük projelere alışık bir ilçe hüviyetinde belde iken mahalleye dönüştürüldük. 31 bin resmi nüfuslu bir ilçelik hayalleri kuran bir belde nasıl mahalle oldu bizler bunun şokunu yaşıyoruz. Bu yasanın değişmesini ve belediyemizin tekrar kurulmasını istiyoruz” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!