ALTSO MECLİSİ TOPLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda yönetim kurulu faaliyetlerini meclis üyelerine aktaran Başkan Eray Erdem, Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması ile ilgili TBMM’ye sunulan kanun teklifi konusunda büyük çaba verdiklerini söyledi. Başkan Erdem, “Yaptığımız girişimler sonucunda yasa kanunlaşmadan önce Alanya’mızın talepleri göz önüne alındı ve yasanın ilgili maddeleri talebimiz doğrultusunda değiştirildi” dedi.

Başkan Erdem, konuyla ilgili “Sadece inşaat ve emlak sektörünü değil, küçük büyük tüm sektörleri olumsuz etkilemesinden korktuğumuz yasa teklifinde istediğimiz şekilde düzenlemeler yapılması yönünde bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn Cevdet Yılmaz olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy, TOBB Başkanımız Sn M.Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Grup Başkanı Sn Abdullah Güler, her zaman varlığını yanımızda hissettiğimiz Sn Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Milletvekili değerli büyüğüm Sn Feyzi Berdibek ile komisyonda görev yapan tüm partilere mensup vekillerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Oda başkanlarının katıldığı toplantıyla ilgili olarak da açıklamalar yapan Başkan Erdem, “Alanya ekonomisini yakından ilgilendiren ve gerekli tedbirler alınmaması halinde telafisi mümkün olmayan ekonomik ve sosyal olaylara sebep verebilecek konularda el birliği içinde hareket edilmesi ve taleplerimizin karşılanması yönünde gerekirse güç birliği içinde lobi çalışmaları yapmak gerektiği yönünde toplantımızda görüş birliğine vardık” dedi.

Başkan Erdem toplantıda ayrıca, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları, 2. Alanya Tropikal Meyve Festivali, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e gerçekleştirilen ziyaret, ALTSO komite toplantıları ve eğitim faaliyetleri gibi konularda da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Erdem’in konuşmasının ardından ise Alanya Emniyet Müdürlüğü’nden Narkotik Polis Memuru Bülent Aykanat da katılarak; bağımlılıkla mücadele ve bu kapsamda teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak için gerçekleştirilen Uyuma Projesi’nden bahsetti.

Toplantıda ayrıca ALTSO Meclis Üyesi, Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen bir sürpriz yaparak, meclis üyelerine tropikal meyve salatası ikram etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!