‘ÜVEY EVLAT’ DÖNEMİ BİTİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin, “Mahmutlar üvey evlat olmaktan çıkacak, bizim dönemimizde hak ettiği değeri alacak” dedi.

Mahmutlar Post Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin, “Yıllardır basından ve Mahmutlar halkından duyuyoruz. ‘Mahmutlar Belediyesi kapandıktan sonra öksüz ve yetim kaldı’ diyorlar. Biz gelince kapanan tüm belde belediyelerini yeniden hizmete açacağız ve başkan yardımcısı atayacağız. Uzaktan değil yerinden yönetim ile Mahmutları ve diğer belde belediyelerini üvey evlat olmaktan kurtaracağız” dedi.

“MAHMUTLAR HAK ETTİĞİ DEĞERİ ALACAK, O İŞ BENDE”

Mahmutlar’da bulunan çevre yolu açılarak D-400 Karayolu ölüm yolu olmaktan çıkacak. Tüm Caddelerdeki kaldırımlar yenilenecek ve halkımız şehri gezmekten keyif alacak. Yamaç paraşütü yeniden Mahmutlar’da faaliyet gösterecek. Işıklı su fıskiyeleri ile Mahmutlar yaşanılabilir bir görünüme bürünecek. Mahmutlar hak ettiği değeri alacak o iş bende.

“MAZERET SÖYLEYENİ MUTLU EDER”

Şahin, “Alanya halkı bizi ALTSO Başkanı olduktan sonra daha iyi tanıdı. Hep iç içe olduk. Sadece ulaşılabilir de olmadık. Biz görevimizi yaparken hiçbir zaman mazeret üretmedik. Mazeret ancak söyleyeni mutlu eder. Biz her zaman mazeret üretmeden, çözüm odaklı çalışmayı kendimize prensip edindik. Bu prensiple yapamaz dedikleri birçok projeyi hayata geçirdik.

“YAYLALAR AMBULANS İLE TANIŞTI”

Doğu ve batı mahallelerimizin yaylalarında yaşayan halkımızın acil sağlık sorunlarının çözümü için üzerimize düşenin fazlasını yaparak ülkemizde örneği olmayan bir devlet-millet dayanışmasının meşalesini yaktık. Ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek bu bölgelerimizi ambulanslara kavuşturduk ve birçok canın kurtulmasına vesile olduk. Bütün bu çalışmalarımızı ‘Önce Sağlık Çünkü Önce İnsan’ düşüncemizle hayata geçirdik. Bizleri engellemeye de çalıştılar ama başaramadılar. Göreve geldiğimiz zaman kuracağımız Aile Sağlık Merkezleri ile her mahallemize hizmet verecek yapılanmayı sağlayacağız.

“MAHMUTLAR’A NOTER GETİRDİK”

Mahmutlar ve Konaklı’ya noterler kazandırarak, vatandaşlarımızı büyük bir yükten kurtardık. Bu çalışmamız ile trafiğin yükünü de hafiflettik, vatandaşlarımızın zaman kaybının da önüne geçtik. En zor gerçekleştirdiğimiz projelerden olan noterlerin doğu ve batı mahallelerimizin hizmetine sunulmasını da engellemek istediler ama biz bırakmadık, kararlı bir şekilde takip ettik ve başardık.

“ANKARA’DA ALANYA’MIZIN EVİ OLDUK”

Söz verdiğim üzere 2013 yılında göreve gelir gelmez çalışmalarına başlayarak Ankara’da irtibat ofisimizi açtık. Alanya’mızın Ankara’daki evi, arkadaşı, yoldaşı, şoförü, yardımcısı, ofisi olduk. Bunu da ‘Yapamaz’ demişlerdi, yaptık.

“HER ŞEYİ DEVLETİMİZDEN BEKLEMEYECEĞİZ”

Biz hiçbir zaman bu bizim görevimiz değil düşüncesinde olmadık, bizden talep edilen her konuda üzerimize düşeni, görevimiz olmasa bile yapmaya çalıştık. Her şeyi devletimizden beklemeyeceğiz. Allah, devletimizi başımızdan eksik etmesin. Alanya’mızda devlet-millet dayanışması ile yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.

“HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Hayata geçireceğimiz tarımsal sulama göletleri ile susuz tarlamız kalmayacak. Her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanında olacağız. Sadece yaş sebze ve meyve üretimini değil hayvansal üretimi de destekleyeceğiz.

“HALKIMIZ DENİZLE BULUŞCAK”

Halk plajlarımız var ama tuvaleti yok, soyunma kabinleri yok, duşu yok. Olanlarda da bu konuda sahillerimizde vatandaşlarımız ile büfe işletmecilerimiz arasında sorunlar yaşanıyor. Modern tasarlanmış halk plajlarımızı halkımız ile buluşturacağız.

“SOKAK HAYVANLARI PROJESİ”

Sokak hayvanlarımızın daha sağlıklı ve iyi şartlarda hayatlarına devam edebilmeleri için üzerimize düşeni fazlası ile yapacağız. Çünkü onlar Yüce Yaradan’ın bizlere olan emanetidir. Onlar için kuracağımız mama üretim tesisimiz ve hayvan ambulansımız ile emanetlerimize en iyi şekilde sahip çıkacağız.

“KADINLARIMIZ BAŞIMIZIN TACI”

Hayatın her alanında olduğu gibi, yaşadığımız kente olan hizmet borcumuzu ödemede kadınlarımızın çalışkanlığı ve inceliği gücümüze güç katmaya devam edecek. Kadınlarımızın bireysel ve kollektif kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla kuracağımız kadın kooperatifleri ile kadınlarımızın Alanya’mızın kültürel motiflerini yerli-yabancı ziyaretçilerimize doğrudan aktarabilecekleri bir sistemi hayata geçireceğiz.

“GENÇLERİMİZ SÖZ SAHİBİ OLACAK”

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün Ümidim Gençliktedir’ sözünden hareketle gençlerimize karşı bizlerin de büyük ödevleri olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle gençlerimize yerel yönetimde söz hakkı, masada yer ve etki alanı vererek, gençlerimizin Alanya’mız ile buluşmasını sağlayacağız. Oluşturacağımız gençlik merkezleri komplekslerimiz ile gençlerimizin sadece zamanlarını verimli geçirecekleri değil, mevcut potansiyellerini de ortaya çıkaracak merkezleri gençlerimizin hizmetine sunacağız.

“ALANYA’NIN KAYBEDECEK ZAMANI KALMADI”

Belediye başkanlığı makamı ağlanacak, sızlanacak, hangi sorunun nasıl çözülemediğinin anlatılacağı bir makam değildir. Vizyon proje ve yetkin kadrolar kurma becerisi olanların yeridir. Ben ne yapacağımı, nasıl yapacağımı anlatmaya devam edeceğim. Onlar gibi nasıl, niçin yapamadıklarını değil. Alanya değişecekse, yeni bir Alanya doğacaksa önce bakış açınızı değiştirmelisiniz. Alanya’mızın kaybedecek zamanı kalmadı. Biz sorunları da çözümlerini de biliyoruz. Rabbim, bizlere yapamayacağımız işlerin sözünü verdirmesin.

“İDEOLOJİM HZ. KURAN VE BAYRAĞIM”

Ben hiçbir zaman ideoloji adamı olmadım. Hizmet ve proje adamı oldum. Benim ideolojim her zaman Hz. Kuran ve Bayrağım olmuştur. Daima Hz. Ömer’in ‘Fırat’ın kenarında bir koyun kaybolsa, hesabı benden sorulur’ düsturuyla hizmet ettim ve böyle hizmet etmeye devam edeceğim.

“BANA TALİMATI ANCAK HALKIMIZ VEREBİLİR”

Biz, başkaları gibi kimsenin kalem kutusunda olmadık ve olmayacağız. ‘Her Şey Alanya’mız İçin’ duygusu ile çıktığımız bu kutlu davada bize talimatı ancak ve ancak sadece bizleri buralara layık gören Alanya halkımız verebilir. Tüm projelerimizi hızlıca, en kısa sürede yapacağıma şahsım ve arkadaşlarım adına söz veriyorum. Mehmet Şahin sözü, o iş bende” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!