TÜNELDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, “Merkez ve Kırsalda birinciyiz, Tünelden önceki son çıkış için değişimin adresi Mehmet Şahin kadrolarıdır” dedi.

Mahmutlar Post Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin, “Öncelikle toplumun her kesimine hitap edecek projeler ürettik. Proje kitabımız şu an tüm evlerde ve halkımız 5 yıl sonra bize bu kitapçıkla hesap sorabilecek. Projelerimizde olmazsa olmazımız çocuk ve gençlerimizin yanı sıra kadınlarımız. Her kesimi bütünleştiren projeler oluşturduk. Alanya halkı bu seçimi iyi değerlendirmeli, tünelden önceki son çıkıştayız” dedi.

“ALANYA İDARE EDİLİYOR”

Alanya yönetilmiyor, idare ediliyor. Alanya’nın en büyük problemi adaletsiz ve kimliksiz şehirleşme. Şehrimizin bir anayasası olacak. Anayasamızı 7’den 70’e Alanya halkıyla birlikte yapacağız. ‘Biz yaptık oldu’ mantığı ile hareket etmeyeceğiz. Göreve geldiğimde ilk icraatım şehrin anayasasını oluşturmak olacak. Vizyoner projelerle oluşturacağız. Bir karar alacağımızda ALTSO başkanlığında olduğu gibi sektörün temsilcileriyle istişare yapacağız. Ortak akılla hareket edeceğiz.

“100 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİMİZ VAR”

ALTSO başkanlığımız döneminde biz 2 tane okul yaptık. Nitelikli turist diyoruz ya kalifiye personel yetiştirmek için turizm fakültesi, yabancı diller ve diş hekimliği fakültelerinin hizmet binalarını inşa ettik. Ve ALKÜ’ye devrettik. Hedefimiz 100 bin öğrenci. Biz üniversite ve kampüs sayısını büyütürsek daha nitelikli hocalarımız da Alanya’ya gelecektir. Öğrenciler de gelecektir. KYK yurtlarımız eksik mesela. Bu bölgelerde yurt da yapacağız. Alanya’nın doğusunda tarım bölümü, batısında bir fakülte binası daha olmalı. Okullarımızda yerel yönetim olarak güvenliği sağlayacağız. Alanya ekonomik olarak güçlü bir şehir. Her şeyi devletten beklemeyeceğiz. Alanyamıza gençlik merkezleri, sağlık merkezleri yapacağız.

“SELÇUKLU MİMARİSİ İLE KENTSEL DÖNÜŞÜM”

Hedefimiz kentsel dönüşümü parsel değil ada bazlı yapmak. Atatürk Caddesi ve 25 Metreli Yol’da bulunan yapıların Selçuklu mimarisi ile inşa edilmesini isteyeceğiz. Bunun için yarışma düzenleyeceğiz. Kültür turizmine önem veriyoruz. Turistler modern yapılarımızı görmeye gelmiyor. Kültürümüzü görmek istiyorlar. Ama maalesef bundan uzağız.

“BELEDİYE İŞÇİSİ MAAŞLARI ARTACAK”

Belediye İşçilerimizi dinledim. Maaş konusunda düzenleme talepleri var. Öncelikle bin 200 TL yemek parasını personelden almayacağız ve en az bir büyükşehir belediyesi personeli kadar maaş almalarını sağlayacağız.

“DİM ÇAYI BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

Dim Çayı bölgesini cazibe merkezi yapacağız. DSİ’nin su boruları var, onları yer altına alacağız. Yolu genişleteceğiz ve ışıklandıracağız. Dim Çayı’nı cazibe merkezine çevireceğiz. Burası ve Ulaş bizim kırmızı çizgimiz olacak.

“BELEDİYE DÜĞÜN SALONLARI ÜCRETSİZ OLACAK”

Okurcalar’dan Demirtaş’a kadar aile çay bahçeleri yapacağız. Buralarda sembolik rakamlarla, 1 TL’ye vatandaşımız çay içebilecek. Emekliler lokali yapacağız. Emekliler bu lokallerimizde çayı ücretsiz içecekler. Sosyal Hizmetler’den yardım almaya hak kazanan emeklilerimize biz de yardım edeceğiz. Biz halkımızın yaşam standardını yükseltemezsek dünya kentinden söz edemeyiz. Belediye düğün salonları da ücretsiz olacak.

“NASIL GEÇİNECEK BU İNSANLAR”

Turizmi yaymamız lazım. Turizm çalışanı 6 ay çalışıyor, 6 ay yatıyor. Ne yiyip ne içecek bu insanlarımız. Spor, sağlık turizmi şart. Sağlık turizmi için gelen turist 5 katı harcıyor. Kongre ve kültür turizmi şart. Turizm çalışanlarımıza da destek olmamız lazım. Asgari ücret 17 bin lira, ev kirası 10 bin TL, nasıl geçinecek bu insanlar? Kreşler yapacağız, sayılarını arttıracağız. İhtiyaç sahibi ailenin çocuğunun sosyalleşmeye, kreşte kalmaya hakkı yok mu?

“BİZDE AYARLARIZ OLMAZ”

102 mahalleyi tek tek gezdik, notlarımızı aldık. Elektriğimiz kesik diyorlar, içme-sulama suyu istiyorlar. Yol istiyorlar. Sosyal belediyecilik Hz. Ömer’in adaletidir. Sapadere’ye gittik, bizden bir halk otobüsü istediler. Biz de ‘Ayarlarız, olmadı servis koyarız’ dedik. Bir duydum belediye başkanımız servis koymuş ertesi gün. ‘Keşke bana 10 yıl önce gelseydiniz’ dedim. Benden

“MAHMUTLAR NOTERDEN MEMNUN”

2018 yılında Mahmutlar’da noter istediler. Hemen çalışma yaptım, güzel bir dosya hazırladım ve ikna oldular. Noterleri açtık. Günlük 250-300 kişi olsa bile, doğudan, batıdan insanlarımızın merkeze gelmesini önledik. Bu hem vakit, hem nakit kazandırıyor insanlarımıza. Ayrıca trafik sıkışıklığının daha da büyümemesini sağlıyor.

“ALANYA CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Artık Alanya’yı cazibe merkezi haline getirmemiz lazım. İskeleyi değiştirmemiz lazım. Mazbatayı aldığımız günün ertesi günü değiştireceğim. Neden olmasın. Türkiye’nin her yerinde yat limanları merkezde. Ben de yaptım yatçılık. Esnafın kazancını düşürmeyeceğim. Bir yeri kırarak bir başka yeri yapmayacağız.

Belediye binasını oradan kaldıracağız. Orayı kent meydanı yapacağız, hatta mümkünse kaymakamlığı da ekleyeceğiz. Şehir hava almalı. Sadece merkezde değil batı ve doğuda meydan yapacağız.

“DOĞU MAHALLESİNE HAL YAPILACAK”

Doğu mahallelere de bir hal yapılabilir. Örneğin bu yıl salatalık para yapıyor. Herkes salatalık ekiyor, bir de ihracata gitmezse zarar. Örneğin Konaklı bölgesine ‘Siz domates ekin. Dönüm başına 3 bin TL destek vereceğiz’ diyeceğiz. Tarımda planlama yaparak, üreticimizi destekleyerek hem üreticimizin hem de Alanyamızın kazanmasını sağlayacağız. Üreticinin desteklenmesi, sağ cepten parayı alıp sol cebe koymak gibidir. Örneğin 2020’de turizm yapamadık. Ama Allah’tan tarım vardı, ektik, biçtik, gene bir şeyler kazandık.

“İSRAF ÖNLENECEK”

Bir kere israfı kaldıracağız. Sokak hayvanları var. Gıda atıklarını toplayıp mama üreteceğiz. Bagajımda sokak hayvanları için mama taşıyorum. Su taşıyorum. Kısacası israfı önleyeceğiz.

“OKUL SERVİSLERİ ÜCRETSİZ OLACAK”

Ben ‘Ücretsiz servis hizmeti vereceğim’ dedim, birileri hemen C plaka sahiplerini aramışlar ‘Ekmeğinizden olacaksınız’ diye. Oysa biz C plakalı araçları kiralayarak hizmet vereceğiz. Dar gelirli aile nasıl okul servisine para versin? Sosyal belediyecilik budur. 31 Mart’ta bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Ben ne söz verdiysem tuttum. Kamu malıyla ağalık olmaz. Bu kadar projeyi yapmamışsınız, ‘Dahası var’ diyorlar. Allah korusun dahası varsa diyorum ben de. Benim kimseyle kişisel sorunum yok” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!