reklam
reklam

Utopia otel satılamadı. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

10 Ağustos 2022 - 05:58

Utopia otel satılamadı

Utopia otel satılamadı
Son Güncelleme :

24 Şubat 2020 - 13:11

65 views

ANEX Grubu’nun Kargıcak’daki Utopia World Hotel’i satın almasının üzerinden üç ay geçti ancak işlemin hala onay beklediği bildirildi.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada Rekabet Kurumu’nun işlem ile ilgili onay verdiği anımsatılarak, satış işlemi için dosyanın Cumhurbaşkanlığı makamında bekletildiği belirtiliyor. Utopia’dan Kasım ayında yapılan açıklamada “Süreç için T.C. Cumhurbaşkanlığı makamına onay için sunulmuştur” denilmişti.
Onay işleminin tamamlanmaması üzerine Utopya Turizm, konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Anex 19.11.2019 tarihinde Antalya İli Alanya İlçesinde bulunan Şirketimize ait Utopia World Hotel’in ATG Anex Tourism Group bünyesinde bulunan Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş.’ye satışı için gerekli izinlerin alınması sürecinde, Rekabet Kurumu ve Orman Genel Müdürlüğü’ndeki incelemenin tamamlanmış olup onay için T.C. Cumhurbaşkanlığı makamına sunulduğunu kamuoyuna duyurmuştuk. Gelinen bu süreçte, şirketimiz ile ilgili alınması gereken tüm izinler tamamlanmış olup devir için gerekli son aşama olan T.C. Cumhurbaşkanlığı onayı beklenmektedir.” denildi.

reklam
reklam