ULU “CEBEL-İ REİS İÇİMDE YARA”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yamaç Paraşütü Hocası Ergun Ulu “Cebel-i Reis hala içimde yara, o dönemin Belediye Başkanı Murat Can’dan yakaladığımız sinerjiyi Adem Murat Yücel’de yakalayamadık” dedi.

Dim TV’de canlı yayımlanan Sudi Çandır’ın sunduğu ‘Söz Sizde’ Programının geçen haftaki konuğu THK pilot eğitmeni ve Alanya havacılık kulübü kurucusu Ergun Ulu oldu. Canlı olarak sunulan Programa izleyicilerin soruları damga vurdu.

Eski Mahmutlar Belediye Başkanı Av. Murat Can döneminde hayata geçirilen Cebel-i Reis yamaç paraşütü merkezi programın ana konusu oldu. Mahmutlar yamaç paraşütü merkezinin Türkiye’de Fethiye’den sonraki en önemli pist olduğunu dile getiren Ergun Ulu “Cebel-i Reis bizim evladımız gibiydi, Murat Can Başkanla çok emek verdik keşke sonu bu şekilde olmasaydı” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FESTİVALİ MAHMUTLAR’DA YAPILDI

“Mahmutlar’da yapılan havacılık festivali yurtiçinde yapılmış en büyük festivaldi. Ülke çapında 1000 pilot katılmıştı” dedi.

Mahmutlar halkının bu projeyi çok içtenlikle sahiplendiğini dile getiren Ulu “Bugün bu merkez faaliyette olsaydı bölgemiz için ve turizm için çok büyük bir katma değer yaratacaktı”

PARAŞÜT MERKEZİ NEDEN KAPATILDI

Programın ilerleyen dakikalarında izleyici yorumlarını okuyan Çandır MAHKOD Başkanı ve Mahmutlar Post gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan’ın “Mahmutlar’da belediye başkanı Murat Can döneminde paraşüt festivali yapıldı ve Adem Murat Yücel döneminde bu etkinliğe son verildi nedeni nedir Ergün bey bu soruya cevap verebilir mi?” sorusunu yöneltti. Ulu verdiği cevapta ” Elbette cevap veririm. Siyasetin sporun içine girmemesi gerekiyordu, belediyenin de kapatılmaması gerekiyordu. Bugün ne yapıyoruz festival yaratmak için uğraşıyoruz, boya festivali bile yapıyoruz. Bugün o merkez yaşasaydı on birinci festival yapılacaktı. O zamanlar anlattık o dönem Kerim Aydoğan destek verdi ama devamı gelmedi”

CAN İLE YAKALADIĞIMIZ SİNERJİYİ YÜCEL İLE YAKALAYAMADIK

Çandır’ın “Engel neydi ve hatırladığım kadarıyla belediye binasının sahil tarafı size paraşüt okulu olarak tahsis edilmişti, sonrasında neden faaliyete geçmedi? diye sordu.

Ulu ” Orayı kiralamıştık paraşüt okulu yapacaktık. Bir bölümü kafeterya ve havacılık okulu olacaktı. Çocuklar için model uçak kursları düzenleyecektik. Olmadı ihalesinde hata var filan derken iptal ettiler. Oraya hava tüneli kuracaktık, Türkiye’de bir ilk olacaktı. Murat Can’la yakaladığımız sinerjiyi Adem Murat Yücel’le yakalayamadık. Ama ileriki günlerde Alanya merkez için yaptığımız projede Adem başkandan yeterli desteği aldık”

CEBEL-İ REİS İÇİMDE YARA

Çandır’ın “Belediyemiz kapatılmasaydı neler değişirdi?” sorusunu yanıtlayan Ulu ” Cebel-i Reis hala benim içimde yara, inşallah birgün tekrar buluşacağız. Eğer belediye devam etseydi, biz fizibilite raporunu hazırladık. Teleferik projemiz hazırdı, gözlerimdeki ışıltı ve umudu anlatamam” dedi.

MAHKOD PROJEYI SAHİPLENİYOR

Programın devamında tekrar yorum yapan Mesut İlhan “Biz MAHKOD olarak bu projeyi üstlenmeye hazırız” derken. Yeni dönemde Muhtar adayı olan Ahmet Sönmez ” Muhtarlığı kazandığımda bu projenin hayata geçmesi için mücadele edeceğim” dedi.

Çandır Programın kapanışını şu sözlerle yaptı ” Değerli başkanlarım ve başkan adaylarım, Mahmutlar yamaç paraşütü merkezine çok emek verdik, ben MAHKOD genel sekreteri ve Mahmutlar İlçe Platformu Başkanı olarak buradan söylüyorum, kim bu merkezi tekrardan hayata geçirirse her türlü desteği vereceğim, bu bu merkez yeniden açılana dek her platformda bunu dile getireceğim” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!