ULAŞTIRMA BAKANI MAHMUTLAR’DA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Oba, Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak bölgesine ulaşacak çevreyol için Mahmutlar’a geldi. Bakan Mahmutlar’da basına açıklamalar’da bulundu.

Alanya’daki temaslarına saat 10.15’te Alanya Belediyesi’ni ziyaret ederek başlayan Bakan Karaismailoğlu, saat 10.30’da AK Parti İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve yönetimi ile bir araya geldi. Karaismailoğlu ardından saat 11.00’de Alanya Doğu Çevreyolu şantiyesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KESTEL MAHMUTLAR KARGICAK ÇEVRE YOLU 607 MİLYON

Yapımına 2006 yılında başladığımız Alanya Doğu Çevre Yolu projesinin toplam uzunluğu 15 kilometre, bedeli 607 milyon 825 bin liradır. Hasbahçe-Oba-Kestel- Mahmutlar-Kargıca arasında mevcut sahil yolunun kuzeyinden geçiş sağlayacak yolumuzun 5 kilometresini bölünmüş ve bitümlü sıcak kaplamalı olarak tamamladık.

MAHMUTLARA TÜNEL YAPILACAK

Proje kapsamında inşa ettiğimiz 3 çift tüp tünel olan Dim, Oba ve Mahmutlar tünellerinin toplam uzunlukları 5 bin 195 metredir. Alanya Doğu Çevreyolu tamamlandığında, mevcutta 18 kilometre olan geçiş mesafesi, 15 kilometreye, seyahat süresi ise 30 dakikadan 10 dakikaya inecek. Öte yandan geçiş hızı, saatte 36 kilometreden 90 kilometreye çıkacak.

ZAMANDAN VE AKARYAKITTAN KAR SAĞLANACAK

Proje ile yılda; zamandan 191 milyon 730 bin lira, akaryakıttan da 27 milyon 358 bin lira olmak üzere toplam 219 milyon lira tasarruf edeceğiz. Çevre yolumuzla birlikte yıllık ortalama 11 bin tonun üzerinde karbondioksit salınımının önüne geçeceğiz. Ne mutlu bizlere ki, Türkiye’nin bütün ihmal edilmiş, yarım bırakılmış işlerini tamamlamak, yeniliğe ve yaşam kalitesine hasret kalmış halkımıza beklediği hizmetleri götürmek bizlere nasip oldu.

Aşkla bağlı olduğumuz bu uçsuz bucaksız vatan topraklarımız üzerinde şu anda biz konuşurken tam 3900 şantiyemizde işçilerimiz mühendislerimiz alın teri döküyorlar. Hepimiz gece gündüz çalışıyoruz. Her şeyi vaktinde ve bir an evvel yapmak en büyük arzumuz.

‘ALANYA’YA KONFORLU VE EMNİYETLİ BİR ÇEVRE YOLU TESLİM EDECEĞİZ’

Alanya Doğu Çevre Yolumuzun inşasını da hızlandırarak bir an önce nihayetlendireceğiz. Alanya halkına konforlu ve emniyetli çevre yolunu mümkün olan en kısa zamanda teslim edeceğiz. Zira, aziz milletimiz hizmetin en kalitelisine layıktır. Sözlerimi bitirirken sizlerin huzurunda, Antalya’daki tüm kara, hava, demir ve denizyolu yatırımlarımızda, mühendisinden işçisine, yüklenicisinden tedarikçisine kadar emeği geçen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” açıklmasında bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!