reklam
reklam

YAYLALARDA GÖREVE BAŞLAYAN AMBULANSLAR HAYAT KURTARIYOR. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 04:38

YAYLALARDA GÖREVE BAŞLAYAN AMBULANSLAR HAYAT KURTARIYOR

YAYLALARDA GÖREVE BAŞLAYAN AMBULANSLAR HAYAT KURTARIYOR
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2021 - 15:36

45 views

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin tarafından Alanya’nın doğu yaylalarına bağışlanan 2 adet ambulans, tefrişatı yapılan sağlık ocağı ve sağlık personeli hayat kurtarıyor. Bugün Çayarası Yaylası’nda yüksekten düşen 3,5 yaşındaki Yusuf Eymen Yılmaz, Başkan Şahin’in kurduğu sağlık ekibi sayesinde hayata tutundu.

Hayati tehlike altındaki minik çocuğun doktor ve sağlık çalışanlarının başarılı ilk müdahalesinin ardından ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatışının yapıldığı öğrenildi. Beyin kanaması geçirdiği öğrenilen minik Eymen’in hayati tehlikeyi atlattığı ve ertesi gün taburcu edildiği öğrenildi.

Bilindiği üzere Başkan Şahin, yayla sakinlerine hizmet verecek ambulans olmamasından yakınan Gökbel, Çayarası ve civar yaylaların muhtarlarının talebi ile 2 adet tam teşekküllü ambulansı bağışlarken, atıl vaziyetteki Gökbel Sağlık Ocağı’nı da faal hale getirmişti. Sağlık personeli sıkıntısını da çözen Şahin ayrıca bölgenin güvenlik sorunlarına da el atmış, yayla sakinlerinin talebi ile yörede devriye jandarma güçlerinin görev yapmasına aracılık etmişti.

reklam
reklam