Türktaş’a Kestel şoku

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kestele_turktas_damgasi_h80434Geçtiğimiz hafta Pazar günü 2011 Genel seçimlerinde Antalya Milletvekili Gürkut Acar tarafından açılan CHP Kestel Belde Örgütü iki yıl aradan sonra CHP Alanya Belediye Başkan adayı Şefik Türktaş tarafından tekrar açıldı. Alanya gazetelerinde, ‘Kestel’e Türktaş damgası’ adı altında yapılan habere Kestel halkı tarafından itiraz geldi.
Kestelliler, “Geçtiğimiz hafta Kestel Beldesi’nde CHP parti binası ikinci kez açıldı. Herkes gibi Kestel halkı da bu belde örgütünün 2011 yılında genel seçimlerde aday adayı olan CHP Milletvekili Gürkut Acar tarafından açılışı gerçekleşmişti. Bu bir siyasi şov olarak tekrar ikinci kez açıldı. Kestel halkının gözünün içine baka baka kimse yalan söylemesin, Kestel’de yapılan ikinci açılışta bir elin parmakları kadar bile Kestel halkı bulunmadı. Bu açılışta Alanya İlçe Yönetimi ve Demirtaş’tan Avsallar’a kadar olan bölümden tanınmış simalar görmek mümkün, buna şahit olduk. Kestel’de kimse, ‘damga vurduk’ diye naralar atmasın. Kestel halkı 2014 Nisan ayında damgayı kime vuracağını iyi bilir” dediler.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan içerisinde Kestel CHP Belde Örgütü yöneticisinin de bulunduğu bir grup Mahmutlar Post Gazetesi’ne ziyarette bulundular. Gelecekteki siyasi kariyerlerine zeval gelmesini istemeyen grup fotoğraf çekilmesini ve isimlerinin yazılmasını istemeyerek şu ifadelerde bulundular.
‘Bu dönmede Kestel’den çıkan bir Belediye Başkan adayımız var. Kestel’in adayı varken hiçbir Kestelli, gidip başka bir adaya destek vermez ve bu Kestelli’ye yakışmaz. Bizlerin MHP ile hiçbir bağımız yok. Bu dönemde Kestel’in iftiharı Adem Murat Yücel’i Alanya Belediye Başkanı yapmak için birlik beraberlik içerisindeyiz. Bizlere de bu yakışır, bizde yakışanı yapıyoruz” dediler.
Kestel halkı, CHP’nin açılışında Kestel halkının yok denecek kadar az olduğunu bu kişilerin çoğunun da bu seçimde CHP’ye oy vermeyeceklerini kaydettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!