Toz bulutunda yaşamak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar halkı uzunca bir dönemdir toz bulutu içerisinde yaşıyor. Yerel Yönetim halkın isyanına kulak vermiyor. İş insanları ve esnaflar kaliteden ödün vermezken, Belediyeler bu gelişime ayak uyduramıyor.

Mahmutlar halkından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e sitem var!  Vatandaşlar, ‘Yollar yamalı bohça gibi ve çamur deryası. Kaldırımlar Mayın tarlası gibi her gün düşüp kolunu ayağını kırıp yaralayanlar var. Mahmutlar halkı Belediyesini özledi. Bize bizden başkasının hayrı yok. Bu komşu çocuğu olsa da!’ diyerek sitemlerini Yücel’e bildirdiler.

“ARTIK YETER, MAHMUTLAR’A SAHİP ÇIK!”

“Belediyen kapandıktan sonra ne çektin be Mahmutlar!” açıklamasında bulunan Mahmutlar halkı, “Başta yol ve kaldırım olmak üzere yerel yönetim boşluğu çeken Mahmutlar Belediyeliği’ni İlçe olarak geri almak istiyoruz. Kendi çocuğumuz dediğimiz, tam destek verdiğimiz, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tam 8 yıldır Mahmutlar’a hak ettiği hizmeti veremedi. Kendi çocuğumuz döneminde üvey evlat olduk! Yollar köstebek yuvası, Kaldırımlar mayın tarlası gibi, artık yeter, Mahmutlara sahip çık!” dediler.

“YÜCEL’İN KAYDA DEĞER HİZMET YOK!”

‘Mahmutlar Alanya kadar yüz ölçümüne sahip ama sahipsiz’ açıklamasında bulunan Mahmutlar halkı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e eleştirilerini sıraladılar. Vatandaşlar “Mahmutlar Alanya’nın 102 Mahallesi’nden sadece biri fakat 10 hanelik bir Mahalle ile Mahmutlar bir tutulamaz. Başkan Yücel Mahmutlar’a alıcı gözü ile bakmıyor. Diğer 102 Mahallelerde elbette hizmete aç, hizmet bekliyor ama Mahmutlar artık kabuğuna sığmıyor. 100-150 bin nüfus ile boğuşuyor. Ve Belediyemiz kapandıktan sonra Alanya Belediyesi tarafından kayda değer hiçbir hizmet yapılmadı.

“KÜLTÜR MERKEZİ TEŞEKKÜRÜ”

Yapılan hizmeti de, yapılmayan hizmeti de biliriz açıklamasında bulunan Mahmutlar halkı, “Alanya Belediyesi’ne bağlanalı 8 yıl oldu. Bu güne kadar ufak tefek park, Çöp temizleme gibi hizmetler haricinde hizmet almadık Mahmutlar olarak. Kültür Merkezi temeli atıldı, Oktay Cebeci ailesinin yaptırdığı Çocuk Kreşi ve Akademi inşasında sona doğru gelindi. Bu projeler için Başkan Yücel’e teşekkür ederiz. Akdeniz’in Parlayan Yıldızı olan Mahmutlar’ımız 8 yıldır ilgisizlikten dolayı artık yaşanmaz hale geldi. Yollar yamalı bohça gibi önüne gelen her yeri kazıp bırakıp gidiyor. Yollar çukur ayrıca çamur deryası, kaldırımlar mayın tarlası gibi yürünmez halde, neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Büyükşehirden yalvara yalvara alınan orta refüjler kan ağlıyor. Peyzaj düzenlemesi hak getire. Böyle bir turizm yöresi yönetilmez, her yerinde mum yanıyor” diyerek hem teşekkür ettiler hem de sitemlerde bulundular.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!