reklam
reklam

Spor bahane, vurgun şahane. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

29 Mayıs 2022 - 06:05

Spor bahane, vurgun şahane

Spor bahane, vurgun şahane
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2012 - 8:23

2.242 views

CHP’li Belediye Meclis üyesi Murat Can’dan şok iddia. Can, “Spora verilen yüklü miktardaki parayı Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik cebine indirdi. Kulüp Başkanı olarak parayı
istedim. Ali Çelik bana, ‘Aldığım paraları hep size mi vereceğim, hadi git sana hesap veremem” diyerek beni tersledi” dedi.
Mahmutlarspor adı altında vurgun yapılmaya devam ediliyor. Mahmutlarspor’a yardım bahanesiyle yatırımcıdan alınan paralar belediye yöneticilerinin cebine gidiyor. Halkın yumuşak karnını yakalayan belediye yönetimi bu güne kadar milyarlarca parayı iç ederek, adeta ‘Spor bahane, vurgun şahane’ diyerek Mahmutlarspor’u kullanıyorlar.
CAN; “SPORA ÖDENEN PARA BAŞKANIN CEBİNE GİTTİ”
Bir dönem Mahmutlarspor başkanlığı görevini yerine getiren CHP Mahmutlar Belediye Meclis üyesi Murat Can, “Başkanlık yaptığım dönemde bir yatırımcı Mahmutlarspor’a yardım edeceğini beyan etmişti. Bende birkaç gün sonra bu yatırımcının bağış parasını almak için kulübün resmi makbuzu ile yanına gittim. Yatırımcı bana, ‘Ben bu parayı fazlasıyla Çelik’e verdim’ dedi. Bende Başkan Ali Çelik’e, ‘falan yatırımcının spora bağışladığı parayı almışsınız, verinde makbuzunu keseyim’ dedim. Başkan Çelik’te bana, ‘Aldığım paraları hep size mi vereceğim. Hadi git sana hesap veremem’ diyerek beni tersledi” dedi.
BÜFELERDEN ALINAN 5’ER BİN TL NEREDE?
Mahmutlar Sahil büfelerinden 5’er bin TL fazla para alarak, ‘Mahmutlarspor’a verildi’ iddiası Mahmutlar halkını şoke etti. Bir belediye yöneticisi Restaurantcılara, ‘Sahil büfelerini akşam kapatamayız. Oralardan gayri resmi para aldık’ demesi ‘bu bir rüşvettir’ iddiası da başka bir soru olarak kamuoyunda yankılanmaya başladı.
HOCA VE FUTBOLCULARA PARALARI ÖDENMEDİ
Yıllardır Mahmutlarspor’a yapılan bağış paraları konuşuluyor. Mahmutlarsporla ilgili Mevcut Belediye başkanı da yargılanmıştı. Mahmutlarspor’da görev yapan Teknik Direktörler ve futbolcuların paralarını tahsil edemedikleri kamuoyunda en ağır dille eleştiriliyor. Para istemenin en kolay yolu olarak, ‘Mahmutlarspor’a yardım edin’ diyerek yatırımcıdan para alan belediye yönetimi gerçek Mahmutlar Spor yönetimi ile bir türlü para konusunda bağdaşamadıkları bir başka iddia. Mahmutlar Belediyesi ile hiçbir bağı olmayan Mahmutlarspor’un hesap işlerinin belediye yönetiminin güdümünde olduğu iddialar arasında yer alıyor.
MAHMUTLARSPOR İÇİN ALINAN OTOBÜS NEREDE?
Mahmutlarspor her zaman birilerinin arka bahçesi olarak dedikodu malzemesi oldu. Bu dedikodunun çoğu, ‘ateş yanmayan yerden duman çıkmaz’ misali gerçek olduğu anlaşıldı. Bir Dönemin Mahmutlarspor başkanı bir müteahhidin arsası ile ilgili parselleme işi olduğu iddia edildi. Dönemin kulüp başkanı ve bir başka siyasetçi MHP’li meclis üyesi Mehmet Çatal’a, ‘bu parselleme olayını meclisten geçirelim, müteahhit Mahmutlarspor’a bir otobüs alacak’ dedikleri,  Çatal’ın ise parselleme olayının aynı arsa içinde olacağı için vatandaşı mağdur etmemek için, ‘peki olur’ dediği öğrenildi. Daha sonra Müteahhitin o siyasetçiye otobüs parasını verdiği o siyasetçide o dönemin spor başkanına parayı takdim ettiği öğrenildi.
ÇATAL; OTOBÜS NEREDE?
MHP Mahmutlar Belediye meclis üyesi Mehmet Çatal, Alaattin Çakır’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde yaşadığı bir olayı Mahmutlar Post Gazetesine olduğu gibi anlattı. Çatal, “Çakır döneminde belediye meclis üyesiydim dönemin Mahmutlarspor Başkanı ve bir siyasetçi bana, ‘gelerek bir parselleme işi var. Vatandaşın mağduriyetini gidereceğiz, bunu yaparsak Mahmutlarspor’a bir otobüs alacağız’ dediler. Bende Mahmutlar’ın zararına olmayan ve vatandaşın mağduriyetini gidermek için gerekli imzayı mecliste verdim. Bu otobüs Mahmutlarspor’a gelmedi ama paranın geldiğini öğrendim. Bu otobüs nerede onu soruyorum ve kamuoyu adına öğrenmek istiyorum” dedi.

reklam
reklam