SİTELER’DE AİDAT ÇILGINLIĞI!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MAHMUTLAR Post Gazetesi Köşe Yazar Sudi Çandır Mahmutlar’daki kanayan yaraya parmak bastı. Özellikle yerleşik yabancı vatandaşların ikamet ettiği sitelerde aidat çılgınlığı yaşanıyor. Türk parası ile ödenen aidat ücretleri döviz üzerinden ödenmesi ile birlikte aidatlar iki ve üö kart arttığı iddia ediliyor.

AİDATI ÖDEYEMEYENLER EVLERİNİ SATSINLAR

Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Sudi Çandır’ın Bu gün sosyal medyada paylaşımcılarına duyurduğu bu haber Alanya da yankı uyandırdı. Rus uyruklu yönetici 200 TL olan aidatı 100 Euro’ya (1.600 TL) yükselterek ödeyemeyecek olanlardan evlerini satıp apartmandan gitmelerini istedi.

DAĞDAN GELİP BAĞDAKİNİ KOVMAK

Mahmutlar ‘da gerçekleşen bu olayı duyuran Mahmutlar Post Gazetesi Köşe Yazarı Sudi Çandır, dağdan gelip bağdakini kovmak deyimini şimdi daha anlamlı bulduğunu söyledi. Çandır, “Dün bir dostum anlattı. Mahmutlar’da bir sitede olağan kurul yapılıyor. Site yönetimine Rus uyruklu biri seçiliyor. Sonrasında 200 lira olan aidat 100 Euro’ya yükseltiliyor. Site sakini emekli bir öğretmen itiraz edip aidatın çok yüksek olduğunu, site sakinlerinin birçoğunun kendisi gibi emekli olduklarını ve bu miktarı ödeyemeyeceklerini dile getiriyor. Site başkanı ayağa kalkıp, “Ödeyemezseniz evinizi satar gidersiniz” diyor. Dağdan gelip bağdakini kovmak deyimini şimdi daha anlamlı buldum.

ÇİLEYİ BİZİM ÇOCUKLAR ÇEKER BİRDE AYNI GEMİDEYİZ DERLER

Askere bizim çocuklar gider. Vergiyi bizim çocuklar öder. Hayat pahalılığının çilesini bizim çocuklar çeker. Sıkışırsınız bizim çocuklara IBAN atarsınız. “Aynı gemideyiz” der parası olanları kaptan köşküne, benim vatandaşımı miçoluğa layık görürsünüz. Elin Suriyelisine 90 milyar doları hortumlatıp, benim emeklime bin lira torun harçlığı verirsiniz. Benim vatandaşım Migros’ta vitrinleri seyreder, onlar ellerinde poşetler iki büklüm yürürler. Aslanın elini kolunu bağlayıp kedinin zaferine sevinen şahıs. Hadi acuhta bana ver” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!