reklam
reklam

Simit zammı geri geldi. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 03:29

Simit zammı geri geldi

Simit zammı geri geldi
Son Güncelleme :

12 Nisan 2022 - 16:11

665 views

Mahmutlar Post Gazetesi sahibi ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan bu sabah sosyal medayadan duyurduğu Simit 4 lira oldu haberi Alanya’da gündem oldu. Haberi okuyan Alanya Esnaf ce Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir Simitin zamlanmadığını simitci esnasının kendi kafasına göre simiti zamlandırdığını açıkladı.
Mahmutlar’da simit fiyatının 4 TL’ye çıkması üzerine Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, simit fiyatının artmadığını belirterek, hala 3.5 TL dedi.

DEMİR SİMİT FİYATI AYNI KALACAK
Mahmutlar Mahallesi’nde bir simitçi esnafının simit fiyatını 4 TL yapması üzerine vatandaşlar simide zammı geldi diyerek serzenişte bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Demir, “Mahmutlar Mahallesi’nde bir esnafın kendi kafasına göre simit fiyatında değişiklik yaptığı haberini alır almaz ekiplerimizi yolladık ve olaya müdahale ettik. O esnafa simit fiyatını eski hale getirmezse ceza yazacağımızı söyledik. Zam söz konusu değil, yakın bir zamanda da zam gelmeyecek. Kimse zam olayına itibar etmesin” ifadelerini kullandı.

reklam
reklam