reklam
reklam

SERTİFİKALAR ALTSO’DA DAĞITILDI. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

30 Eylül 2022 - 15:13

SERTİFİKALAR ALTSO’DA DAĞITILDI

SERTİFİKALAR ALTSO’DA DAĞITILDI
Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 17:45

84 views

 

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile ALKÜ Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen Emlak Danışmanlığı Kursu’nu başarıyla tamamlayan 55 kursiyere sertifikaları ALTSO’da düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Başkan Şahin, “Alanya’mızın ekonomisi için yaptığımız çalışmalar yanında eğitim konusunda da her zaman Alanya’mız için çalışıyoruz” dedi.

ALTSO ile ALKÜ işbirliğinde düzenlenen Emlak Danışmanlığı Kursu’nu başarıyla tamamlayan 55 kursiyere sertifikaları verildi. ALTSO Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Törende kursiyerlere sertifikaları ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALKÜ ALTSO MYO Müdürü Prof. Dr. Kemal Vatansever, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yılmaz,ALTSO Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamza Sönmez, Raşit Sadullahoğlu ve Meclis Başkan Vekilimiz Mustafa Irmak tarafından takdim etti.

Törende konuşan Başkan Şahin, 2013 yılında göreve gelir gelmez ALTSO’nun eğitim çalışmalarını Akademi çatısı altında topladıklarını belirterek, eğitime verilen öneme dikkat çekti.

Eğitim faaliyetleri kapsamında bugüne kadar toplamda 31 bini aşkın sertifika verdiklerini dile getiren Başkan Şahin, “Hedefimiz 50 bin sertifika dağıtmak ve bu hedefe emin adımlarla yürüyoruz. Sadece kişisel ve mesleki eğitimlere değil yükseköğrenim başta olmak üzere bugüne kadar çok sayıda eğitim çalışmalarında elimizi taşın altına koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Alanya’mızda yükseköğrenimin yaygınlaşması çalışmalarımız devam ederken iki üniversitemizle de işbirliği çalışmaları yürütmeye devam ediyoruz. En son ALKÜ TÖMER ile Alanya’mızdaki yerleşik yabancı dostlarımıza Türkçe eğitimi vermeye başladık. Bu sayede Türkçemizin daha yaygın biçimde kullanılmasına katkı yapacağı” dedi.

Törene, ALKÜ adına katılan ALKÜ ALTSO MYO Müdürü Prof. Dr. Kemal Vatansever ise “Günümüzde emlak sektörünün daha bilinçli ve düzenli yürütülmesi, sektör temsilcileri ve yatırımcılar için önem verilmesi gereken hususlardandır. Bu anlamda bu yararlı eğitimin verilmesinde emeği geçen ALTSO Başkanı Sayın Mehmet Şahin’e, eğitimleri veren ALKÜ Akademisyenlerine ve kuruşumuza iştirak eden kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi

reklam
reklam