Şehir’de fosseptik kokuyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Barbaros Caddesi Deha Otel yanında bulunan Yarderesi fosseptik kokuyor. Üç Maymunu oynayan Belediyeler bu kokuyu ne duyuyorlar, nede görüyorlar.

Mahmutlar Barboros Caddesinde bulunan Deha Otel yanındaki Yarderesi fosseptik kokmaya başladı. Uzun bir zamandır kokudan rahatsız olan bölge halkı isyan noktasına geldi. Etraftaki bazı apartmanların fosseptiklerinin dereye akma iddiası ise vatandaşları iyice kızdırdı.

CAZİBE MERKEZİ BAKIMSIZ KALDI

Mahmutlar Post Gazetesi’nin her sezon gündeme taşıdığı Yar deresi mevcut Belediye döneminde birkaç defa su doldurularak suni gölet haline geldi ise de devamlılığı olmayınca b.klu dere ismini tekrar aldı. Oteller bölgesinde olmasına rağmen bu cazibe merkezi bakımsızlıktan Mahmutlar halkının haklı tepkisine yol açtı.

MURAT CAN PROJESİYDİ

Mahmutlar’da  kısa bir dönem Belediye Başkanlığı yapan Av. Murat Can, halkın B.klu dere ismini verdiği alanı cazibe merkezi haline getirmiş, vatandaşlar aileleri ile birlikte bu göletin etrafında zaman geçirmişlerdi. Burada bulunan otellerdeki turist misafirler her gün burada resim çektirerek buranın güzel bir ortam olduğunu belgelemişlerdi. Alanya Belediyesi son 6,5 yıldır dereyi bir defa sulama suyu ile doldurmuş o dönemlerde Mahmutlarlı vatandaşlar Başkan Yücel’e teşekkür etmişlerdi.

BAKIMSIZ KALINCA HALK İSYAN ETTİ

Mahmutlar’ın tam şehir merkezinin içerisinde yer alan ve Otellerin hemen yanı başında olan Yar deresinde fosseptik aktığı haberleri kamuoyunda yayılmasına rağmen hem Antalya Büyükşehir Belediyesi, hem de Alanya Belediyesi tarafından dikkate alınmaması vatandaşları çileden çıkartıyor. Vatandaşlar, “Belediyelerin Mahmutlar’a bu kadar ilgisizliğine pes diyoruz. Şehrin ortasında pis kokular geliyor. Belediye’den ne duyan var, nede gören. Halk isyan ediyor, şikayet ediyor ama yetkililer gözlerini kapatmışlar, kulaklarını tıkamışlar üç maymunu oynuyorlar, klimalı odalarından çıkmıyorlar. Bizler vatandaş olarak Mahmutlar’ın bilinçli ve duyarlı yönetilmesini bekliyoruz, buda bizim haklı isteğimiz olmalıdır” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!