1. Haberler
  2. Politika
  3. ŞAHİN’İN EMEKLERİ YOK SAYILAMAZ

ŞAHİN’İN EMEKLERİ YOK SAYILAMAZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Belediye Başkan Adayı ve ALTSO Önceki Dönem Başkanı Mehmet Şahin öncülüğünde kurulan ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne ilişkin ALTSO’dan servis edilen haberde kullanılan ifadeler tepki topladı. Kooperatifin başkanı Köse, başkan yardımcısı Kamburoğlu ve yönetim kurulu üyesi Uygun “Şahin’in emekleri yok sayılamaz” dediler

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından WhatsApp Basın Grubu’na servis edilen “Erdem Güzelbağ için kolları sıvadı” başlıklı haberde kullanılan ifadeler tepki topladı.
Haberin giriş bölümünde “Alanya’da yıllardır konuşulan ve 2008 yılında ALTSO öncülüğünde resmi çalışmalarına başlanan ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde son dönemde durma noktasına gelen çalışmalara ALTSO Başkanı Eray Erdem el attı. Şehir içinde sıkışan mobilya imalathanesi, mermer atölyesi, PVC ve Demir Doğrama Atölyesi, Plastik Boru İmalathanesi ve Çamaşır Yıkama Fabrikası gibi işyerlerinin site çatısı altında daha uygun koşullarda ve büyümeye elverişli şartlarda çalışarak ekonomiye daha fazla katkı yapması amacıyla planlanan projede bekleyiş sürüyor. 15 yılı aşkın süredir devam eden ve çeşitli sebeplerle bir noktadan sonra ilerleme kaydedilemeyen projenin tekrar ivme kazanması için harekete geçen Başkan Erdem, dün bir kez daha Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti” ifadelerine yer verildi.

‘ŞAHİN’İN EMEKLERİ İNKAR EDİLİYOR’

Haberdeki bu ifadelere, Şahin’in Güzelbağ İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi için yoğun çabalarının değersizleştirilmeye çalışıldığı ve inkar edildiği vurgulanarak tepkiler geldi. Tepkilerde, Şahin’in projeyi neticelendirdiği, sadece son anda gerekli hale gelen koordinat değişikliğinin beklendiği belirtildi.

KAMBUROĞLU: ‘ALLAH RAZI OLSUN’ DEMESİNİ BİLMELİYİZ

ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Kamburoğlu, “Alanyamızda herhangi bir hizmete emeği geçenlere ‘Allah razı olsun’ demesini bilmemiz gerekir” diyerek şöyle konuştu:
“Biz Sayın Mehmet Şahin ile birlikte 2013 yılında ALTSO’da göreve geldik. Biz göreve geldiğimizde kooperatif yoktu, faal olan bir durum da yoktu. 2013 yılı sonunda bu kooperatifi Mehmet Şahin öncülüğünde ve sayın Mahmut Köse başkanlığında kurduk, üyeleri kaydettik. 2017 sonunda yine Şahin öncülüğünde kooperatifimize Güzelbağ’da yaklaşık 200 dönümlük arsa tahsisi yaptırdık. Mehmet Başkan’la kooperatif için onlarca kez Ankara’ya gittik, çalıştık. Mehmet Şahin ve kooperatif yönetiminin yoğun çalışmaları sonucu bu projede sona yaklaştık. Ancak bir talihsizlik oldu. Orman ve Kadastro arasındaki bir koordinat uyuşmazlığı nedeniyle koordinat değişimi için süreç başlatıldı. Bu da zaman aldı. Ancak bizler bu projeyi Mehmet Şahin öncülüğünde sonuna kadar mücadele edip, bitme noktasına getirdik. Alanyamızda herhangi bir hizmete emeği geçenlere ‘Allah razı olsun’ demesini bilmemiz gerekir.”

UYGUN: İNKAR YERİNE YENİ PROJELER ÜRETİLMESİ DAHA DOĞRU

ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Uygun ise ” Yüzde 100 bu işin mimarı Mehmet Şahin’dir” diyerek şöyle konuştu:
“Kooperatifimiz Mehmet Başkan döneminde kuruldu ve proje Mehmet Şahin döneminde başladı. 200 dönüme yakın bir arsa kooperatife Mehmet Başkan’ın çabalarıyla tahsis ettirildi. Ben o dönem aynı zamanda ALTSO Başkan Yardımcısıydım. Proje kapsamında çok fazla sorunla karşılaştık. Mehmet Başkan defalarca kez bu iş için Ankara’ya gitti, ilgililerle görüştü ve sorunları çözdü. Olumsuz bir işi olumluya çevirdi, hızlandırdı. Son aşamaya da Mehmet Başkan getirdi ve neticelendirdi. Sadece son anda bir plan değişikliği gerekti ve bu da zaman aldığı için süreç Mehmet Şahin döneminin dışına kaydı. Bilinmesi gerekir ki; yüzde 100 bu işin mimarı Mehmet Şahin’dir. Mehmet Başkan olmasa bu iş olmazdı. Her zaman haklıya hakkını teslim etmemiz gerekir. Mehmet Şahin’in hizmetlerini değersizleştirmeye, inkar etmeye çalışmak yerine Alanyamız için yeni projeler üretilmesi daha doğru olacaktır.”

KÖSE: KOOPERATİF BU NOKTAYA ŞAHİN SAYESİNDE GELDİ

Konuya ilişkin Yeni Alanya’nın sorularını yanıtlayan ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mahmut Köse ise “Kooperatifimizin ve projemizin başlangıcı Mehmet Şahin dönemindedir. Öncesinde gündeme gelmişti ama ALTSO seçim sürecinin devreye girmesiyle bir ilerleme kaydedilememişti. Projeyi birinci ve ikinci döneminde Mehmet Şahin takip etti. Bu kooperatif bu noktaya geldiyse Mehmet Şahin sayesinde geldi. Şahin bu proje için siyasi kariyerini ortaya koydu, takip etti, emek verdi. Mehmet Şahin’in bu projede emeği çok büyüktür. Şimdiki başkanımız Eray Erdem de konuşmalarında bunları söylüyor zaten. Mehmet Şahin döneminde yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. En son noktada Orman kadastrosu ile haritacının yaptığı kadastroda farklılıklar meydana geldi. Bu da süreci uzatınca Mehmet Şahin dönemi bitmiş oldu. Sayın Şahin’e emekleri için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!