NİŞANLISINDAN ETKİLENEN SKURTA MÜSLÜMAN OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’ya tatil yapmak üzere gelen İsveç Vatandaşı Skurta Kastrati (27) Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Alanya’ya tatil yapmak üzere gelen ve burada Turan Can Demir ile tanışan İsveç uyruklu Skurta Kastrati, Demir’in yaşayışından etkilenerek Müslüman olmaya karar verdi. İslam dinini araştıran ve  Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Kastrati için müftülük makamında “İhtida Merasimi” düzenlendi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dini’nin temel esasları hakkında İsveç Vatandaşı Skurta Kastrati’ye özlü bilgiler verildi.
Müftü İlhan’ın konuşmasının ardından Skurta Kastrati Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
Müslüman olan Skurta Kastrati “Sevda” ismini aldı.
Müftü İlhan, İsveç Vatandaşı Skurta Kastrati’ye “İhtida Belgesi” ile birlikte Mealli Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar takdim etti.
Evlenme kararı alan  Skurta Kastrati ile Turan Can Demir’in nişan yüzüklerini ise Müftü İlhan taktı.Genç çiftlere tavsiyelerde bulunan Müftü İlhan, genç çiftlerin nişanlılıklarını evlilikle taçlandırmaları, ömür boyu mutlu, mesut ve huzurlu bir hayat sürmeleri temennisinde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!