DİMÇAYI YOLU SICAK ASFALTLA KONFORLU HALE GELİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Belediyesi ekipleri, Alanya’daki birçok mahallede yolları, altyapıları güçlendirmek ve yol ağlarını daha konforlu hale getirmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında genişletme ve altyapı çalışması tamamlanan Dimçayı-Acınar Yolu’nda sıcak asfalt çalışması başlatıldı.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol ve Asfalt Birimi ekipleri, Oba Mahallesi’nde araç trafiğinin yoğun olduğu Karakocalı-Acınar Yolu’nda genişletme ve düzenleme çalışması yaptı. Ekipler çalışmaların ardından, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile sıcak asfalt çalışmasına başladı. Oba Mahallesi’nden Dimçayı’na ulaşımı sağlayacak bağlantı yolu olarak hizmet verecek olan yeni yol da çok ciddi bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Başkan Yücel, “Özellikle yaz döneminde bölgenin artan trafik yoğunluğunu bu yoluna faaliyete girmesi ile hafifletmiş olacağız. Bir hafta içerisinde asfaltın tamamlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

OBA MUHTARI ŞEREF GÜRKAN VE VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR

Bölgede yaşayan vatandaşlar, yolun genişletilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti. Oba Mahallesi Muhtarı Şeref Gürkan, “Geçen sene en büyük sıkıntılarımızdan birisi navigasyonun birinci yol olarak da gösterdiği Dimçayı ulaşım yolunun bozuk ve çok virajlı olmasıydı. Başkanımıza durumu ilettik, bize çözüm sözü vermişti. Daha önceleri olduğu gibi bu sözünü de yerine getirdi.  Yol önce genişletildi. İstinat duvarları ve dolgu ile yol gerçekten çok muhteşem oldu. Şu an sıcak asfalt çalışması da başladı. Bölge halkı olarak başkanımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Alanya Belediyesi ekipleri yağmursuyu drenaj kanalı çalışılmalarına ise Karakocalı Esentepe Mevkii’nde devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!