reklam
reklam

AL BİRİNİ, VUR ÖTEKİNE!- MESUT İLHAN. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

18 Ağustos 2022 - 01:04

AL BİRİNİ, VUR ÖTEKİNE!- MESUT İLHAN

AL BİRİNİ, VUR ÖTEKİNE!- MESUT İLHAN
Son Güncelleme :

17 Kasım 2009 - 2:48

1.142 views

Sözüm ona bir zırvalığın baş ve g.ç yazarları, yine muhattap olup aynı kategoride olma girişimleri var. Cevap versem kendilerini bir b.k sanacaklar, vermesem haklı duruma gelecekler.
Bu zırvalığı kimler okur bilmem ama kendilerini kuru fasülye zannedip nimetten sayıyorlar. Size ‘ak’ diyen yok, ‘kara’ diyen yok, nedir benden alıp veremediğiniz tüm engellerinize rağmen Mahmutlar Post’u yakalayamadınız, neden? çünkü altyapınız yok, zübükler.
Bizim gazetemiz saman kâğıda basılıymış. Dünyadaki tüm gazeteler saman kâğıda basılıdır. Onun için saman kağıdının ismi gazete kâğıdıdır. Sizin sözde gazeteniz gazete olmadığı için birinci hamur beyaz kağıt olunca üstün olduğunuzu mu zannediyorsunuz? okuyucular sözde gazetenize ne isim taktılar biliyor musunuz? “Zırvalık.”
 “Belediye bizim elimizde ha” diyerek sessiz esnaflara baskı ile “Reklamınızı Mahmutlar Post’tan çekin sonra başınıza geleceklerden biz sorumlu değiliz” baskısı hangi ticaret erbabına yakışır bilmiyorum.
Buradan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e sesleniyorum. “Bu söylemleri yabana atma” bunun günahı ve vebali sana yazılır.       
Şimdi gelelim aptallığınıza..
 Aynı ak ve kalın gazete yıl 6, sayı 83, tarih 9 Kasım 2009. 6 yılda 83 sayı yayımlanan hiçbir gazete tanımıyorum ben. Pardon affedersiniz tabii ki böyle bir gazete olamaz olsa olsa sahibinin sesi olabilir(!)
Her neyse okuyucularım dikkatlice baksınlar bu sözde gazeteye, gözlerinize yazık olacak ama aydınlanmanız için lütfen biraz kendinize yazık edin, çünkü bu baş ve g.ç köşe yazarları kendi beyinlerinden yazacak bir şey bulamıyorlar. 
Belediyenin haber ofisinden geçilen sözüm ona önemli icraatlarını dökmüşler köşelerine. Bu zırvalıklar 17 ve 18 maddelerden oluşturulmuş. Aynı sayı, aynı gazete, aynı maddeler, iki ayrı yazar…
Ey halkım sizi aptal yerine koyuyorlar ama merak etmeyin sizi değil, kendilerini kandırıyorlar. Birileri ellerine tutuştur-muş, “Yazın şunları köşenize” diye bunlarda apışlamışlar.
 Başyazarı muhatap alalım;
1-  Eğitim, evet hem kaçak yapı idi, hem de inşaat içerisinde 2 gün öğrenciler eğitim gördü yalan mı? Allah korusun öğrencilerin birine bir şey olsaydı sorumlusu sen mi olacaktın artizzz…Ali Çelik çok eleştirilmiş, sanane danışmanı mısın yoksa avukatı mı? Okul, okul diye ağzınız kulaklarınıza varıyor, Yukarı Mahalle’deki Çakır döneminde yapılan Halil Ülker İlköğretim Okulu’nun çevre duvarı kadar bile etmez maddi değeri.
Susuyorsak asilliğimizdendir, koyunluğumuzdan değil. 
2-  50 stantlı Sanat Sokağı, hangi sanat? orda ki insanların % 90’nı malzemelerini çarşıdan alıyor orada satıyor. Sanat mı yoksa ticaret mi? yazık oraya giden Mahmutlarlılar’ın parasına.
 3-  22 bin metre kare kaldırım, yol, taş kaplama, ayıptır beyler Çakır’ın yaptığı yol, kaldırım taşlarının tırnağı bile değil daha. Hani isim taktınız ya “Çakır çukur yollar” diye Happy Elegance Otel’in yanındaki yeni yapılan çöken yollara ne isim takacaksınız?
4-  Arıtmaya koku giderici sistem takıldı, “birilerinin ağzı kapatıldı” diyorsun, bravo bana. Kokuyu sizin gibi m.llar duymuyorsa ne yapalım! ben hatırlattım fena mı oldu. Koku gitti, vatandaşlarımız benim sayemde rahat etti. Duyarlılığından dolayı Çilekeş’e teşekkürler.
5- Duraklar, Çakır’ın aldığı durağı da kendi hanelerine yazmışlar. Yollardaki kırmızı beyaz boyayı da hizmetten saymışlar. Hem de trafik akışında düzelme olmuş, hep beraber gülelim de boşa gitmesin. “Ha ha ha”
6- Ramazanda iftar verildi, yardıma muhtaçlara gıda yardımı yapıldı, sıkıntısı olanlara para verildi. Hoppala, ayıp ayıp! “Bir elin verdiğini, öbür el bilmeyecek.” (Hadis-i Şerif) 
7- İmar planında 4 yol açıldı, “alkışlanacak bir olay değil mi?” deniyor hatırlattığın için tebrikler, alkışlayalım arkadaşlar… Hatta zılgıt çekelim
8- Sinekle mücadelede, başarı sağlanmış bu kış gününde bile hala sinek var. Sen Oba’da oturuyorsun ya orda olmaya-bilir. (Doğru ya bu liste sana Belediye’den geldi bilmeyebilirsin.)
9- Salıpazarı açılmış, ( Sen mi yaptın? ) hayır duası alınmış Allah Allah.
10- Ekonomik krizden kurtulunmuş, çünkü halk ekmek açılmış.
11- Korkulukla tehlike giderilmiş, bu korkuluk reklam panosuna mı yapıldı yoksa insanlara mı?
12- Tebrik ederim, yağdanlık satılacakmış, haftaya tekrar al…

toros

reklam
reklam