Mecliste soğuk duş

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aralık Meclisi’nde Başkan Ali Çelik’e karşı CHP’li 4 meclis üyesinin karşı oyları meclis’te soğuk duş etkisi yarattı. CHP’lilerin bu sert tutumu Belediye içerisinde bazı kişilerin iş takibi yaptığı iddiaları damgasını vurdu.
 Mahmutlar Belediyesi Aralık Meclisi’nde, CHP’li İbrahim Sayar, Mustafa Gezen, Murat Can ve Mustafa Şimşek, Belediye Başkanı Ali Çelik’in başkanlık yaptığı toplantıda tüm önerilere red vererek, mecliste soğuk duş etkisi yarattılar.
Mecliste görüşülen önemli konulardan birisi, Fen İşleri Grup Amirliği alanının alışveriş merkezi oluşturmak için ticaret alanına dönüştürülmesiydi. Oylamada CHP’li Hasan Kısa ve MHP’li Ahmet Cebeci öneriye evet derken, CHP’li Mustafa Gezen, Murat Can, Mustafa Şimşek, İbrahim Sayar, MHP’li Mehmet Çatal, Hüsamettin Sarısoy, AK Parti’li Erdal Uslu, Abdullah Pişkin ve Emre Şekerci red oyu verdiler.
Bir diğer oylama, Jandarma Karakolu’nun eski yeri Mahmutlarspor’a tahsis edilmesi ile ilgili oylamaydı. MHP’li Hüsamettin Sarısoy ile CHP’li Hasan Kısa, evet oyu verirken, diğer meclis üyeleri red oyu verdiler. Bu konu üzerine Fen İşlerinden sorumlu Meclis üyesi CHP’li Murat Can, sözlü öneride bulundu.
Fen İşlerindeki Tedaş firmasının jandarmanın eski yerine taşınması gerektiğini ve Tedaş’ın Fen işlerine bazı zararlar verdiğini ima etti. Başkan Ali Çelik’in, “Ne gibi zararları var?” sorusuna, “Tedaş elemanları orada oturuyor. Bizim personelimizi de oyalıyor. Gelip giden vatandaşlar Belediye personeliymiş gibi algılıyor” cevabına Başkan Çelik’in Can’a “Namaz kılmaya, yüzün yoksa ezanı duymazsın” yanıtı mecliste şok yarattı.
 Bir öneride CHP’li İbrahim Sayar’dan geldi. Sayar’ın, “Burayı itfaiye birimi yapalım” önerisine Çelik,  “Fen işlerinde bile karışıklık yaşanıyormuş, orada daha fazla karışıklık yaşanır” diye red etti.
Daha sonra önerinin kabul edilmediğini gören Başkan Çelik, “Önemli değil sizin spora yakınlığınızı ölçmek istedim” dedi. Eski Sanayi alanının Ticari alana çevrilmesi konusunda “Otopark” ibaresi konulmadığı için CHP’li Mustafa Şimşek red oyu verdi. İbrahim Sayar ve Mustafa Şimşek ‘in su ücretlerinin %20 düşürülme talebi komisyona sevk edildi.
Son öneri kartlı su sayacı birden fazla firma tarafından satılsın, 3 firma tarafından satışı yapılasıya kadar serbest bırakılsın önerisi CHP’li Mustafa Şimşek, Mustafa Gezen, Murat Can’dan geldi. Bu öneriye çok kızan başkan Çelik’in, “bir firmaya daha imza attım, arkadaşlar hizmetten uzak kalıyorlar” demesi CHP’li Hasan Kısa hariç diğer meclis üyeleri ile başkan Çelik’in arası limoni yorumuna neden oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yorum

 1. 6 Aralık 2010, 18:15

  Geç bile kalmışlardı, gerçek chp’lilerin akılları başlarına gelmiş, mahmutlarda eriyen chp’yi kurtarmak için ilk adım atıldı inşallah devamı da gelir.

  Cevapla
 2. 7 Aralık 2010, 09:42

  Meclis üyelerini bu cesur davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Bu zamana kadar hep sustular acaba düzelirmi diye, Bu hareketi daha önce yapmaları gerekirdi ki, bazı çıkar guruplarının önlerinin kapanması gerekirdi. Fen İşleri Grup Amirliği alanının alışveriş merkezi oluşturmak için ticaret alanına dönüştürülmesi işlemi plan tadilatı işlemidir. Plan tadilatı yapabilmek içinde gerekli kurum görüşleri alınır, plan müellifinin uygun görüşü alınır ve bu görüşler doğrultusunda hazırlanacak olan yeni plan meclisin onayına sunulur. Senin apar topar yapmaya kalktığın bu işler hesapsız çıkan yangından alalecele mal kaçırmaya benzer. Bu teklife meclis üyeleri red oyu vermelerinde haklılar. Avukat Murat Can söylemlerinde haklı, Fen işleri gurup amirliği ali babanın çiftliğine dönmüş. başkan gidip görmüyormu, her zaman en az 20-30 personel tedaşın personelleri ile oralarda oturup geyik yapıyor. Söze bak, “Senin namaz kılmaya yüzün yoksa, zaten ezanı da duymazsın” çocuğunumu azarlıyorsun. Bu zamana kadar sen kaç defa camiye girdinde dini alet ediyorsun Bu söylediğini evinde çocuğuna söylede seni kapı dışarı etsinler. kartlı su sayacı ile ilgili bir firmaya daha imza attım diyor, ortalıktaki söylemlere göre imzalanan sözleşme tarihsiz. Tarih konulmayan bir evrak geçersizdir. Onay yapılan resmi bir evrakta mutlaka imzanın altında tarih şarttır. Meclis üyelerinin bu komisyon üyeliklerinden istifalarının altındaki yatan gerçekleri yetkili mercilerin zaman geçmeden araştırması gerekir.

  Cevapla
 3. sayın mahmutlarl;ı fen işlerinden ali babanın çiftliği diye söz ediyorsun.o çiftliğin çobanı muratcan beydi.görevini yapamadıysa çiftliğin sahibinin suçu ne?
  sayın ibrahim sayar;mali müşavirliğinizden söz ediyorsunuz sözüne karşılık sana bir atasözü bir deve kervanını küçük bir eşşek çekebiliyor……………….ehliyetin araba sürmediği gibi.senin mali müşavirlik diploman gibi..2kere 2nin 4 olduğunu bilmediğin gibi.gibigibilerde devam edip gidiyor………..
  sayın mahmutlarlı sende herkimsen maşallah herkonudan bilgin var sankı konuların içinde gibisin çok yAKINSIN azcok senı tahmın ettık kım oldugunu .acaba belediyeye adım atamadığından dolayımı bukadar beledıyeye baskana dolusun her defasında butun gazete haberlerınde yorumlarını goruyorum.
  sayın şimşek;akşamki söylediğinle sabahki söylediğin birbirini tutmuyor senin psikolojik rahatsızlığınmı var gibi davranıyosun.

  Cevapla
 4. Başkanın üzerine çok gidiliyor.Başkan halk adamı misyon ve vizyonunda.Tamam siyasetten pek anlamıyor.Tamam bir hitabet kalibiyetide yok ama iyi bir adam.En azından Mahmutlar için Çabalıyor.Otobus fıyatlarını duzeltmek ıcın cabalamasada çöp arabaları zabıtalar ilaçlamalar.yol temizlik görevlileri gayet düzgün çalışmakta.Ama bunlarıda kamoyuyla paylaşacak.CHP kendı partısı ıle toplanıp ortak kararlar almalıdır.sonra mecliste degerlendırılmelıdır….

  Cevapla
 5. Sayın yıldız hanım bey. Bunları yazdınya yıldızın parlar artık. sen milletin zekasıyla diplomasıyla alay edeceğine git de yağlama yıkama dükkanı aç. senin kim olduğunu mahmutlar halkı biliyor deveyi eşek çekermiş.
  çek o zaman deveni

  Cevapla
 6. 9 Aralık 2010, 16:30

  Sayın Yıldız hanım bey;Sen gitte yağlama yıkama dükkanı aç bu işler seni bozar. Ben senin kim olduğunu biliyorum.Madem deveyi eşek çekir al develerini mahmutları terket

  Cevapla
 7. hayırdır yıldız kardeş sen de bu çiftliğin eşeklerinden gibisin

  Cevapla
 8. 10 Aralık 2010, 14:24

  Sn. Canavar sana katılıyorum zaten başkana kimsenin laf ettiği yok. ama yanındaki ikiz dingillere kızıyor bu millet. belediye yönetimini ve meclis üyelerini deve kervanı sanan bazı eşekler var. sanırım sn sayarın dediği gibi o eşeklerden biri de yıldız kod adlı dümbük. Sn.Murat Can fen işlerini düzene elinden geldiğince düzene oturmuştur. ama personel değişikliklerini yapmasına izin verilmedi. ilk geldiği günlerde yönetim şeması çizerek oradaki örümcek ağını bozmak için çok mücadele etti. çalışma olarak bir hayli düzene girdiğini biliyoruz. muratı gönderdikten sonra başkan Sn. Can\’ın söylemiş olduğu görev ve yetki değişikliklerinin bir kısmını yapmış. bu konuda Sn.başkanımızı da tebrik ediyorum. ama yeterli görmüyorum. temizlenmesi gereken yerleri Sn Can temizledi personel temizliklerini de Sn.Başkandan bekliyoruz. Başkan dan ricamız yanındaki iki-üç kişiyi temizleyerek kendi kuyusunu kazan bu kişilerden uzak tutması hem mahmutlar, hem de kendi siyasi geleceğini de kurtarmasını dilerim. saygılarımla….

  Cevapla
 9. 10 Aralık 2010, 15:20

  Sayın Yıldız Bey Hanım benim kim olduğu tüm Mahmutlar halkı bilir.Ancak bizim son çıkışımız
  bazı (İthal Ankusları) ürkütmüştür sizde o ankuslardan birisiniz nasıl ankuslar elde kalıp Kurbanı Dahi olmadıysa sizlerde bir gün Mahmutlar Halkının elinde kalacak sınız vay halinize.

  Cevapla
 10. ibrahim sayar abi ve Mustafa şimşek abı ve çoban rumuzlu abi dıyım.Tamam guzel hoş kendınızı savunuyorsunuz.eyvallahta sizin gibi siyasetle iç içe olmuş kişilerin eşşek ankus deve ve daha boyle argo kelımeler kullanmanız yanlıs.kendınızı savunmak en dogal hakkınız ama hakaret içerkli olmasada kanıt vererek ve bılgı ve tecrubelerınızle boyle saldırıları geri tepseniz olmazmı? ozman insanlar şuna bak iki laf söyledik kendını kanıtlayıp aklayıp bılgı ve tecrubesı ıle cevap verecegıne bagırp hakeret edıp kalitesini düşürüyor derler.Benımkı sadece bır Mahmutlarlı kardesınız olarak görüştür.

  Cevapla
 11. 14 Aralık 2010, 10:55

  Yıldız\’mısın neysin ben onu bilmem. ben istediğim zaman belediyeye girer çıkarım, orası bir kamu binası hiç kimse engel olamaz. benim yazdığım yorumların hepsi gerçek. Sizin gibi yağlama yıkama peşide değilim. İyi yaptıkları şeyleride takdir ettik. Onlarada övücü yorumlar yazdık. Bu kadar tepki verdiğine göre sende belediyeden bedava nemalananlardansın anlaşılan.

  Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!