reklam
reklam

Maske Mesafe hak getire!. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

4 Aralık 2022 - 18:53

Maske Mesafe hak getire!

Maske Mesafe hak getire!
Son Güncelleme :

26 Ocak 2021 - 17:02

113 views

Mahmutlar’da yaşayan Ortadoks Hristiyanların, Mahmutlar plajında yaptıkları ibadetlerinde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Mahmutlar Post Gazetesi’nin paylaştığı fotoğraflar görenleri şok içerisinde bıraktı.

Mahmutlar’da yerleşik yaşayan Ortadoks Hristiyanlar, Mahmutlar Plajında ibadet yaptılar. En az 70 kişinin katıldığı ibadette sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı ve çoğunun da maske takmadığı görüldü. Olaya tepki gösteren vatandaşlar ise böyle bir kalabalığın oluşmasına izin veren yetkililere tepki göstererek, “Turistlerin koronavirüs tedbirlerinden muaf tutulması yerleşik yabancıların da muaf olduğunu göstermez, herkes kurallara uymalıdır’ diyerek tepkilerini gösterdiler. Sosyal medya üzerinden tepki gösteren vatandaşlar kimsenin ibadetine karşı değiliz, fakat Pandemi döneminde kurallara uyulması gerekirdi” dediler. Bazı tepki yorumları şöyle.

Ümran Çelik (Gazeteci)

İzinler keyfiyete bağlı. Ben bir çok anne adına yazıyorum. Benim LGS’ye girecek çocuğum var. 13.00’de canlı ders bitiyor 13.30’da dersane başlıyor. Otobüsler almadığı için bir arkadaşımın benzin masrafını karşılıyorum sadece götüyor. Otobüslere dersane çocuklarını alsınlar yardımcı olun kart çıkartalım dediğim halde ,”Böcek” yiyor. Dönüşte 3 kimometre kendileri gelmek zorunda. Bu organizasyonu “özgürlük”diye yapan Ahmet Top muhtar bana çözüm yolu olarak önce Muhuttin Böceği sonra Coskun Karadag ‘ı gösterdi. Kendisi ne iş yapar acaba? Bu işleri çözemeyecekse niye muhtar oldu?. Böcek ile Coşkun’un işi bu değil ki…

Mahmut Sarıkan

Adil düzen yoksa gerisi teferruattır.
Korona virüsü ayrımcılık yapıyor bakarmısınız. Bu yapılan toplantı veya başka bir şey her ne olursa olsun, toplumun büyük bir bölümüne yapılmış olan hem ahlaki hem etik hem de kurallara aykırı davranmaktan dolayı çok büyük bir saygısızlıktır. Benim çocuklarım 20 yaş altı diye sokağa çıkamıyor, psikolojik olarak dipe vurmuş durumdalar. Böyle giderse gelecek nesilleri aynı zamanda biz büyükleri büyük sorunlar bekliyor. Annem, babam toplumun diğer fertlerine zarar vermemek için aylarca evde kalıyor. Çünkü düşünceli ve saygılılar. Benim ülkemde camiler ibadete kapatıldı birçok esnaf arkadaşlarımız mağduriyet yaşamaya devam ediyor ama nedense birilerinin bütün bu olanlar pandemi umrunda bile değil. Bizler her dine her millete saygımızı hiçbir zaman terk etmedik her zaman hoşgörüyle yaklaştık lakin aynı saygıyı nezaketi karşı taraftan görememenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Muhittin Deniz Düşünceli

Mahmutlar da bir hafta öncesinde toplanıp etkinlik yapan yabancılar ile ilgili herhangi bir cezai işlem uygulanacak mi diye bekledim. Turizm önemli fakat turizm önemli diye de insanımızın sağlığını hiçe sayanlara yazıklar olsun.  Corona illeti yüzünden bir çok esnaf kepenk kapattı bir çoğuna da açmak yasak. Ne için ? Virüs devam ettiği için. Eee böyle mi bitecek ? . Kimse kusura bakmasın ama bu hareketi yabancılar değil de Türkler yapsaydı Alanya’yı bırakın Türkiye’yi ayağa kaldırırlardı.. herkes görevini layıkıyla yapmalı ..

 

reklam
reklam