MAHMUTLARLI KIZ ŞAMPİYON OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’yı temsil eden Mahmutlar’lı antrenör Zahide Sandal, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası Avrupa Milli Takım Seçmesi’nde Bikini Fitness dalında Şampiyonlar Şampiyonu olarak Mahmutlar ve Alanya’nın gururu oldu.

MAHMUTLAR’LI antrenör Zahide Sandal, 29 Mart -2 Nisan tarih-lerinde İstanbul’da ger-çekleştirilen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası Avrupa Milli Takım Seçmesi’ne katıldı. 25 yaşındaki genç kız yarışmada Bikini Fitness dalında Şampiyonlar Şampiyonu oldu. Yarışmada Antalya’yı temsil eden Sandal, başarısıyla Mahmutlar ve Alanya’da hem bir ilke imza attı hem de Mahmutlar ve Alanya’nın gururu oldu.
‘TÜRKİYE’Yİ İSPANYA’DA TEMSİL EDECEĞİM’
Başarısının sırrını basına anlatan Alanyalı antrenör Zahide Sandal, “Eskişehir’de üniversite öğrencisiyken bu işe hobi olarak başladım. Daha sonra çok keyif almaya başladım. Bu işi meslek olarak yapmaya karar verdim. Yarışma-lara katılmaya karar verdim. Eylül ayında katıldığım ilk yarışmada 3. oldum. 29 Mart-2 Nisan tarihlerinde yapılan yarışmada Antalya’yı temsil ettim. Şampiyon oldum. Ardından şampiyonlar şampiyonu oldum. 3-8 Mayıs tarihlerinde Türkiye’yi temsil etmek için İspanya’da olacağım. Halkımız podyumda bu işi bir kadın yaptığı zaman oraya taşınmış olan emeği değil de çıplaklığı görüyor. Ben de bu zihniyetle mücadele ederek o podyuma çıktım. İlk podyuma çıktığımda yakın çevremden eleştiriler aldım. Biraz eleştiriye açık ve herkesin ayakta alkışlamadığı bir iş ama severek yapıyor-sak, kendimizi orda görüyorsak, kendimizi mutlu hissediyorsak bence devam etmeliyiz. Ben severek tutkuyla yaptım. Herkes sevdiği işi tutkuyla devam ettirebilir diye düşünüyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!