Mahmutlarda Çöp ev

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da 60 yaşlarında Alman bir kadının evinin her yeri çöp doluyken, iddialara göre kadın 1 yıldır banyo yapmıyor ve oturum izni süresi doldu

Mahmutlar’da  bulunan lüks bir sitede, 60 yaşlarında Alman bir kadının evini görenler neye uğradığını şaşırdı. Evinin her yeri çöp dolu olan kadının, 1 yıldır duş almadığı ve sadece ıslak mendille temizlendiği iddia edildi. Ayrıca kadının pisliklerin içindeki çok kirli durumda olan yer yatağı ise görenleri dehşete düşürdü.

EV MİKROPTAN GİRİLEMEZ DURUMDA

Yaşlı kadının böyle bir şeyi neden yaptığı merak edilirken, Türkiye’de kalmak için gerekli olan oturum izni süresinin de dolduğu ve kaçak durumda olduğu öne sürüldü. Alman kadının dairesinin bulunduğu katta dayanılmaz bir koku oluşurken, komşuları yaşlı kadının hiç kimsesinin olmadığını, ellerinden geldiği kadar bakmaya çalıştıklarını ancak evdeki pisliklerden dolayı giremediklerini ve evin her yerini böceklerin bastığını söyledi.

‘BİNADA MASKEYLE GEZİYORUZ’
Aynı kattaki komşu Meral Ünal, pislik ve mikrop içinde olduklarını söyleyerek, “Her yeri böcek basacak. Bu sorunun bir an önce çözülmesi lazım. Biz birkaç yere başvuru yaptık ama Türk makamlarının müdahale etmesi gerekiyormuş çünkü Almanya Büyükelçiliği ‘Bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok, Türk makamlarının harekete geçmesi gerekiyor ki biz vatandaşımızı alalım’ diyor. Lütfen bu konuyla ilgilenen tüm makamlar devreye girsin çünkü çok zor durumdayız. Binamızda salgın dönemindeki gibi maske takıyoruz çünkü her yer mikrop yuvası. Burası yaşanacak gibi değil, uykusuzuz, dehşete kapıldık” ifadesinde bulundu.

‘1 YILDIR BANYO YAPMIYOR’

Yaşlı kadının karşı komşusu Sultan Erbulut ise, “Çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Kadının evi gerçekten çöp ev. Hijyen denen bir şey yok ve sağlığa çok zararlı. Evi artık böcekler bastı ve kadın kendi ağzıyla bir yıldır banyo yapmadığını söyledi. Geceleri çöp toplayıp evine biriktiriyor. Kapımın önünden geçemiyorum, kendi evime giremiyorum. Çok rahatsızım, daha da rahatsız oldum. Biz belediyenin Çözüm Masası’na, Kaymakamlığa başvurduk ama dönüp dolaşıp aynı yere varıyor. Bu kadından bir türlü kurtulamadık. Artık travma yaşıyorum. Kendisi de ülkesine dönmek istiyor, ‘Evet burası çok pis, çok mikrop var ve zararlı olduğunu biliyorum’ diyor ama yine yapıyor. Yerler mecazi anlamda değil, gerçek anlamda pislik içinde. Gitmek istemesine rağmen kimse ilgilenmiyor. Bu kadının acısını, sıkıntısını biz çekiyoruz” sözlerini kaydetti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!