reklam
reklam

Mahmutlar'a Hastane şart!... "Hastaneye yetişemedi". Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

25 Eylül 2022 - 05:56

Mahmutlar’a Hastane şart!… “Hastaneye yetişemedi”

Mahmutlar’a Hastane şart!… “Hastaneye yetişemedi”
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2021 - 16:57

54 views

Mahmutlar Post Gazetesi olarak defalarca gündeme taşımamamıza rağmen yetkililer Mahmutlara Hastane yapılması ile ilgili hiç bir açıklama yapmıyor. Geçtiğimiz günlerde CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ Mahmutlar’ın nüfus olarak Hastaneyi hak ettiği açıklamış ve Bu bir yönetici ayıbıdır demişti.

HASTANEYE YETİŞEMEDİ

Mahmutlar’da Ayşe Doğan adlı bir kadın evinde fenalaşarak Alanya Hastaneye kaldırıldı. Hastaneye yetişemeyerek yolda hayatını kaybeden kadın Mahmutlar’ın hastaneye acil ihtiyacı olduğunu bir kez daha gündeme getirdi.

OLAY SÜLÜKLÜ YAYLASINDA MEYDANA GELDİ

Olay, dün saat 09.30 sıralarında Mahmutlar Mahallesi’ndeki Sülüklü Yaylası’nda bulunan evde meydana geldi. Ayşe Doğan’ın (46) aniden fenalaştığını gören yakınları kendi imkanları ile hastaneye götürmek için yola çıktı. Durumu 112 Acil Çağrı Merkezine de bildiren yakınları, Doğan’ı bir süre sonra sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri tarafından ambulansla Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Doğan, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İLHAN ” HASTENE LÜKS DEĞİL BİZİM İHTİYACIMIZ

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan Mahmutlara Hastane yapılması bir lüks değil bir ihtiyaçtır dedi. İlhan “Yine bir hastamız Hastaneye yetişemeden yolda hayatını kaybetti. Mahmutlar 60 bin nüfuslu ve çevre mahalleleri ile birlikte yüz bin nüfusu bulunuyor. Bu Nüfus yaz aylarında 150 ile 200 binleri buluyor. Türkiye deki ilçelerin yüzde 60’ında daha fazla nüfusu bulunan Mahmutlar ‘da niçin Hastane yok anlamış değiliz. Mahmutlara Hastane yapmak artık lüks değil bir ihtiyaç ve mecburiyettir. Artık Canlar yolda kalmasın istiyoruz. Başta Hükümet yetkilileri olmak üzere tüm siyasetcilere çağrıda bulunuyoruz ve Mahmutlara acilen Hastane yapılmasını istiyoruz” dedi.

reklam
reklam