reklam
reklam

MAHKOD'dan Ahmet çağrısı !. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

8 Aralık 2022 - 22:35

MAHKOD’dan Ahmet çağrısı !

MAHKOD’dan Ahmet çağrısı !
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 15:35

121 views

Mahmutlar Koruma ve Yardımlaşma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan, tüm odalara, Muhtarlara, kurum ve kuruluşlara Mahmutlar’lı SMA Tip 2 Hastası Ahmet Çaltı için yardım çağrısında bulundu.

Mahmutlar’lı SMA Hastası Ahmet Çaltı’nın ilk haberini Mahmutlar Post Gazetesi gündeme taşımıştı. Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) tüm Alanya halkına kampanya çağrısında bulunmuştu. Gönüllü kadınlar, Muz üreticileri ve Sosyal medya üzerinden Ahmet’e yapılan yardımlar umut oldu. MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, Oda Başkanlarını, Siyasileri, Müteahhitleri, Meclis üyelerini, Muhtarları ve tüm Alanya Halkını Ahmet’in yaşaması için yardım kampanyasına davet etti.

İLHAN, “GÖNÜLLÜ ANNELERİ VE SANAYİ ESNAFI ÖRNEK OLSUN”

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan “Tedavisi için sadece 4 ayı kalan Ahmet için 2.5 milyon Euro’ya ihtiyaç var. Olmaz toplanamaz demeyelim yanında olduğumuzu gösterelim. Alanya Sanayi sitesi esnafları, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ve Gönüllü Anneler bizlere örnek olsun. Mahmutlar ‘da ki Muz üreticileri bizlere örnek olsun. Sosyal medyadaki destek gurupları bizlere örnek olsun. Buradan Alanya’daki tüm Oda Başkanlarına, Siyasi Partilere, Alanya Belediyesi Meclis Üyelerine, Başta Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top olmak üzere tüm Muhtarlara, Mahmutlar ‘da ki Siyasi partilerin Mahalle başkanlarına, Mahmutlar Sanayi Sitesi Yönetimine, Alanya Müteahhitler Birliği başkanına, Alanya Halk Otobüsleri Derneğine ve tüm halkımıza çağrıda bulunuyorum. Ahmet’in tedavisi için birlik olalım”

ALANYA SANAYİ ESNAFI YARDIM TOPLADI

Alanya sanayi esnafı, SMA hastası Ahmet için kampanya başlattılar. Esnaflar tarafından yapılan yardım kutusuna tüm sanayi esnafı yoğun ilgi gösterdi. Esnaflar Ahmet’in durumuna kayıtsız kalmayarak bir kampanya başlattılar. Kampanya kapsamında Ahmet için bir yardım sandığı oluşturuldu. Sanayide yol üzerine koyulan sandığa tüm esnaflar yoğun ilgi gösterdiler ve maddi destekte bulundular.

ESNAF ODASI BAŞKANI NURİ DEMİR’DEN KUMBARA

Mahmutlar ‘lı SMA Tip 2 Hastası Ahmet Çaltı’ya Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir’den destek geldi. Demir’i ziyaret eden Çaltı Ailesi’ne yardım kumbaraları sözü veren Demir 200 Kumbara yaptırarak Ahmet’e esnaflardan yardım toplanması için esnaflara dağıtılmaya başlandı. Kumbaralardan 100 adet’ini Başkan Demir Ahmet’in Babası Kerim Çaltı’ya teslim etti.

ÇELİK “ÖRNEK OLMASINI İSTEDİK”

Kampanyayı başlatan isimlerden olan sanayi esnafı Şahin Çelik bir açıklama yaparak herkesi kampanyaya katılmaya ve bu konu hakkında duyarlı olmaya davet etti. Çelik “Ahmet bebek için toplandık. Ahmet bebek SMA hastası, kendisi için toplanması gereken rakam 22 milyon TL. Biz de, Alanya Sanayi Sitesi değerli esnafları olarak toplandık. Böyle bir kampanya yapmak istedik. İnşallah bu Alanya Sanayi Sitesi esnafları olarak yaptığımız hareketin  her yerde ve bütün kesimlere aynı şekilde örnek olmasını istiyoruz.  Ahmet kardeşimize acil şifalar diliyoruz. Alanya Sanayi Sitesi esnafı olarak ta her zaman arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz.” dedi.

GÖNÜLLÜ ANNELER AHMET İÇİN ÇALIŞIYOR

SMA Tip 2 hastası Ahmet’in en kısa sürede sağlığına kavuşması için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz haftalarda oluşturulan ‘Gönüllü Anneler’ topluluğu, Alanya’da her kesime hitap edebilmek için bir projelerini hayata geçirdi. SMA hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak, gönüllü ev hanımlarını atölyede Ahmet’e destek için buluşturmak, kermes düzenlemek gibi çeşitli faaliyetlerde bulunmak için atağa geçtiklerini belirten Cemile Pehlivan çok hızlı düşünüp, harekete geçtiklerini belirtti.

‘BİR DERKEN BEŞ SATILDI’

Sembolik ve kullanılabilir boylarda koza ve turunç reçeli üretmeye başladıklarını aktaran Pehlivan, ”Son 10 günde 300 bin lira yaklaşık para kazandık. Kozayı broştan üreterek ve tüm park ve bahçelerden toplanan turunçlardan yapılan reçelleri kendimiz doldurup çevremizden yardım isteyerek başladık. Biz bir tanesini satarız kar ederiz derken 5 tanesini, 10 tanesini birden alan oldu. Bizim gayretlerimizden dolayı bir müteahhit iş adamı 100 bin lira destekte bulundu” diyerek atölye çalışmalarına ilişkin yoğun ilgiyi belirtti. Ahmet bebeğin tedavisi için zamanın aleyhine işlediğinin altını çizen Pehlivan, Gönüllü Anneler olarak , sadece ”destek olun, yardım edin” demek yerine sesimizi nasıl duyurabiliriz anlamında bir çalışma yaptık. Hızla ilerlemeye çalışıyoruz çünkü zaman daralıyor.  Biz bu iş için 24 saatimizi ayırıyoruz” açıklamasında bulundu.

YÜCEL ÇİFTİ DE DESTEK VERDİ

Alanyum AVM’de başlatılan kermese Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Başkan Yücel’i eşi Yıldız Yücel de katıldı. Kermeste Ahmet’e destek olmak için yiyecek içecek satan kadınlara destek olan ve bizzat stantta durup satış yapan Yıldız Yücel’e tebrik yağdı. Başkan Yücel de akşam üzeri Alanyum AVM’ye giderek küçük Ahmet’le yakından ilgilendi ve kampanyaya destek sözünü yineledi.