reklam
reklam

KRAL ÇIPLAK-Mesut İlhan. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 04:04

KRAL ÇIPLAK-Mesut İlhan

KRAL ÇIPLAK-Mesut İlhan
Son Güncelleme :

21 Haziran 2010 - 15:01

540 views

Sezon geldi çattı, sıkıntılar diz boyu, sahil yolu “ölümde var” diye naralar atıyor. Turizmci, her gün Allah’a dua ediyor, “İnşallah bir kaza bela olmaz” diye, tüm bunlara umursamaz tavır takınan Belediyemiz her şey yolunda imajı takınmaya çalışıyor ama artık hiçte inandırıcı olmadıklarını kendileri de biliyor.
Mahmutlar Post Gazetesi internet sayfasında yer alan okuyucu yorumları aslında gerçekleri tüm çıplaklığı ile ortaya koyuyor. Bu hafta o yazıları köşem-de yayınlamak isterdim ama sanki benim yorumummuş gibi algılandığı için yazmadım. Ama Mahmutlarlı ne düşünüyor diye merak ediyorsanız;
www.mahmutlarpost.com’a tıklayın okuyucu yorumlarını “Kral Çıplak” edasıyla okuyun.
“Umursamaz tavırlarla” dedim evet, gerçekten umursamaz gibi görünüyorlar, yani saman altından su yürüttüklerini sanıyorlar. Oysa kumda yürüdüklerini bilmiyorlar. Dönüp baksalar arkalarına, kumdaki ayak izlerini görecekler.
1-Deniz deşarj hattından başlayalım, kuzeyden güneye doğru devam edelim. Deniz deşarj hattı tamir parası 1 yıllık faaliyet raporunda 252 bin TL’ye tamir ve bakım yapıldı, bu gün gibi çıplak ‘hayır’ diyebildiniz mi? Hayır…
Yaptırdığınız tamir ve bakım 10 gün geçmesine rağmen ilk dalgada Santana Otel’in kumsalına vurmadı mı? ‘Hayır’ diyebilir misiniz? Hayır…
Meclis üyelerinin mecliste sorduğu deniz deşarj hattı ile ilgili bilgi için ne cevap verildi?  “Kem, küm…”
“Müteahhit hatası, Belediye hiçbir kuruş vermeden yapacak” dediniz mi? Evet… Ne oldu?…
Ben söyleyeyim. Arıtma istasyonunun yanında deniz deşarj hattı, kilitli betonu Belediye işçilerine kalıplar halinde döktürdünüz. Mahmutlar Post Gazetesi tüm çıplaklığıyla görüntüledi ve Mahmutlar Post Gazetesi okuyucularına servis yaptı.
Antalya’dan gelen 3 dalgıç gençle Belediye pazarlık yaptı ve deniz deşarj hattı tamiri yapıldı. Bazı kendini uyanık sananlar süslü yazılarla “Hortum mu, boru mu” haberimize “Ne hortum, ne boru hayal görüyorsunuz” diye cevap verdiler. Oysa hayal gören kimdi, gerçekleri görenler kimdi? Mahmutlar halkı iyi biliyor.
2-50. yıl Ahmet Keşoğlu İlköğretim Okulu’nda demirin nasıl yürüdüğü, dağ-taş demeden yaylaya kadar gittiği, hatta “kardan buzdan etkilenmesin” diye naylonun altına nasıl gizlendiği kolluk kuvvetlerine bağlı jandarmaların olay yeri tespit raporlarında resimleri ile birlikte belgeli.
Okul inşaatı önce vatandaş yardımı, imece usulü, hayırseverler gibi tın tın içi süslü laflarla yutturulmaya çalışıldığı, okul bitti öğrenciler içinde dersliklerinde ders gördüğü günlerde sanki okul yeri proje yapılmış gibi ihale düzenlendi. Bunların hepsi Belediye meclis salonunda meclis üyeleri tarafından orta-ya koyuldu. Ne oldu? Tırışka, mırışka…
3- Sahil büfeleri konusunda defalarca yazdım. İki defa ihaleye çıkan sahil büfeleri iptal edildi. İptal edilen büfeler,  yeniden ihaleye çıkmalıdır. “Şaibesiz bir iş böyle olur” dedim.
“MODER, MEKTUD bunlar işin kılıfı, burada tek yetkili Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’tir” dedim, sakalımız yok ki dinlensin.
 Şimdi Yeni Alanya Gazetesi’nde “Mahmutlar Sahilinde Bomba” manşette yani imaj diyorum imaj.
Bu kadar da acemice yapılmaz ki bu işler, tecrübeli ne kadar insanımız var etrafımızda danış, sor, öğren bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır.
“Mahmutlar’da pastayı, paylaşamıyorlar” diye bir söz dolanıyor. Bir bakıyorsunuz kuzu sarma, bir bakıyorsunuz aynı kişiler karga tulumba, altında yatan gerçek cukka paylaşımı.
Ah Mahmutlar ah, sen bu hallere düşecek belde miydin? Parlayan yıldızımızın düştüğü şu durumlara bir bakın hele.
Teyzemin oğlu İbocan, hani bana söz vermiştin, “Çalmayacağız, çaldırmayacağız” demiştin. Mahmutlar halkı bu sözünü tutmanı bekliyor, lütfen…

reklam
reklam