Demir’e esnaf desteği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0004Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olan Nuri Demir ve ekibi Mahmutlar’da seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Ekibinde Mahmutlarlı Berber Esnafı Aziz Çoban’ın da bulunduğu Nuri Demir’in ekibine Mahmutlarlı esnaflar sahip çıktı.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Mahmutlarlı esnaflar, “Mevcut Başkan Ahmet Sert 14 yıldır bizlere hiçbir proje ile gelmedi. Yeni adayımız Nuri Demir’in projeleri elinde bizlerin menfaatini koruyan basit usul vergi mükellefi olan esnaflarımızın muhasebe ücreti alınmayacak olması maddi açıdan da bir destek olacaktır. Ahmet Sert yönetimi 14 yıldır hiçbir Ramazan da iftar veya esnaf dayanışması adı altında bir yemek tertip ettiğine şahit olmadık. Odanın parasını çürümeye terk edilmeden Sosyal Tesisler kazandırarak bizlerin hizmetine sunma projesi çok uygun olacaktır. Küçük taahhüt borçlarla cezaevine düşen esnaflarımıza ücretini odamız tarafından karşılanacak. Avukat tutacağı projesi de çok önemli bir projedir. Oda esnaf dayanışmasına hiçbir zaman şahit olmadık, bir raya gelip ortak akıl ile çözüm üretmedik. Nuri Demir başkanlığındaki oda yönetimi tarafından bu sözler bizlere verdi. Bizler Nuri Demir’i başkan yapmak için seçimde sandıklara gidip oyumuzu kullanacağız. 14 yıldır yanımızda olmayan Ahmet Sert yönetimine son vermek istiyoruz. Bize sahip çıkmayanlara bizde sahip çıkmayız” dediler.
Gazetemize bir açıklama yapan esnaf Odası Başkan adayı Nuri Demir ve Büyükşehir yasası ile birlikte berberler, kasaplar, kuaförler, ayakkabıcılar ve çiçekçiler yeni kayıt olmuşsa veya 2005 yılında odaya kayıt olmuşsa her yıl Antalya’daki Oda’ya gitmek zorunda kalacaklarını bilmeleri gerekir. Şuandaki yönetimin Ankara’daki Bakanlığa giderek, isim değişikliği yapmadıklarını görüyoruz. Bakkallar Odası ve Şoförler Odası bu isim değişikliğini Ankara’da Bakanlığa giderek yapmışlardır. Bu odaya bağlı üyeler Antalya’ya gitmeyeceklerdir.
Mevcut yönetim bu çalışmayı yapmadığı için 2005 ve bugüne kadar üye olan esnaf üyelerimiz Antalya’ya gitmek zorunda bırakılmıştır. Esnaf arkadaşlarımız bunun hesabını sandıkta soracaktır” dedi.
 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!