KILIÇASLAN’DA VELİLER YARIŞTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köy yaşam merkezi olan Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu bu sene yerli malı haftasında  yemek yarışması yaptı. Jüri üyeleri birbirinden lezzetli yemekleri seçmede zorlandı.

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu etkinliğe doymuyor. Okul Müdürü Fatma Ayan etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayan “Yarışmanın amacı, kültürümüze ait lezzetlerin tanıtılması ve bu  kültür öğelerimizin gelecek kuşaklara aktarılması oldu. Yarışmayı 13 Veli 13 değişik yöreden katıldı. Ayrıca İran ,Tataristan ve kazakistanlı velilerin de katılımıyla birçok yemeğin tanıtılması sağlandı. Yarışmaya katılan jüri üyeleri tüm yemekleri çok beğendiler. Yemekler hakkında bilgi alan jüri üyeleri yemekleri değerlendirdiler.

Yarışmanın birincisi Siirt yöresinden sarma, ikincisi Alanya külünklü çorbası ve üçüncüsü Tataristan’ın bir tatlısı oldu. Jüri üyeleri Raşit sadullahoğlu Kerim kasımoğulları Nurettin Göbüt, Mesut İlhan Rukiye Okşar, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Hayri Sertgöz ,Kadir Tosun ve  Volkan Usta oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!