KADEMŞAH BAŞKÖY, KADINLARIN 8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mahmutlar Mahallesi Kadın Muhtar Adayı Kademşah Başköy, 8 Mart Kadınlar gününü beyaz gül ve beyaz karanfillerle kutladı.

Mahmutlar Mahallesi Muhtar adayı Kademşah Başköy Kadınların özellikle de Mahmutlar Mahallesindeki Kadınların 8 mart, kadınlar gününü beyaz gül ve beyaz karanfillerle şimdiden kutladı.

Muhtar adayı Kademşah Başköy 8 Mart Kadınlar günü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başköy “Saygı değer Mahmutlar Mahallesi kadınları, bildiğiniz üzere 8 Mart Kadınlar günü sadece kadınları kutlama günü değildir. Anma ve kutlama günüdür.

Şöyle ‘ki; ABD’nin New York kentinde 1857 yılında dokuma fabrikasında çalışan kadınların “sadece çalışma şartlarının iyileştirilmesi için; işyerinde yaptıkları Grevde, Greve katkı veren kadınlarda dahil olmak üzere, ABD’nin New York eyalet Polisinin kapıları kilitlemesi ve halen günümüzde çıkma nedeni bilinemiyen, yangın çıktığında kapıları açmaması neticesi 129 kadın feci şekilde yanarak can vermesi nedeni ile; 8 Mart Kadınlar günü aslında Anma günüdür, Kadınların her şeye rağmen; hak istemesi nedeni ile; kutlama günüdür.

Görüldüğü gibi; Dünyanın her yerinde kadınlar haklarını çok zor elde ettiler. Vatanımız Türkiye’de ise; Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşında, kadınların savaşa üstün katkısını gördü. Kadınlara seçme seçilme hakkı tanıdı.

Yani; Atatürk kadınlara verdiği seçme seçilme hakkıyla, Kadınlarla, Erkeklerin eşit olduğunu Birbirlerinden üstünlüklerinin olmadığını bildirdi.

Biz kadınlar bu önemli hakkımızı, seçimlerde oylarımızı vererek ve daha çok sayıda seçilenlerden olarak yüceltmeliyiz. Olması gerektiği kadar yüceltmiyoruz. Halen günümüzde Siyasette, sporda konforlu işyerlerinde Erkekler çoğunluktalar eşit sayıda değiliz.

Yaşamın gerektirdiği her alanda Kadının veya Erkeğin azınlıkta olduğu toplum gelişemez.

Mahalle Halkının oyları sayesinde 1 Nisanda Muhtar olup 8 Nisanda Mazbatayı aldıktan sonra Mahmutlar Mahallesinin tamamının muhtarı olacağım. Erkek kadın yan yana olacağız. İnşallah Çalışmalarıma, Mahallemizin sorunlarını Mahalle Halkıyla konuşarak onları anlamaya çalışarak gidermeye başlayacağım.

Muhtarlık Makamı Mahalle sözcüsüdür. Üst düzey Devlet Makamlarıyla iletişimi gerektirir. Ben Sadece Mimarlık mezunu değilim. Ayrıca; Halkla ilişkiler Mezunuyum ve çalışkan kişiyim, Çalışkanlığımı, Mahmutlar Mahalle halkı Seçim çalışmalarımda hissediyor olmalı, Muhtar Adayları içinde Halkla iç içe olabilecek ve üst düzey Makamlarla rahat İletişim

kurabilecek tek aday benim. Azalarımı da titizlikle Meslek sahibi birikimi olan çalışkan kişilerden belirledim. Dört bayan dört erkek Azalarımla birlikte hizmete hazırım.

Seçim çalışmalarımı, yoğun şekilde Erkek Kadın Herkese tek tek bizzat ulaşmaya çalışarak yapıyorum. Mahmutlar Mahallesi Halkının, Çalışmalarımı çoğunlukla olumlu karşılaması, beni ihya ediyor. Mahmutlar Mahallesi Halkına Çok Teşekkür ediyorum.

10 ile; 20 yaş arası Gençler kırmızı çizgimdir. Onlar ülkemizin geleceği kendilerinden küçük çocuklara örnek olacak en kıymetli Canlarımızdır. Onlara yapacaklarımı sınırlandırmam hata olur. Bu yaşlarda ki Canlarıma ne yapılsa azdır. İnşallah Onların Muhtar teyzeleri olacağım. Beyin ve beden sağlıklarını olumlu şekilde geliştirebilmeleri için farklı spor dalları ve Müzik gibi; vs. çeşitli çalışmalar içinde olmaları için çalışacağım.

Bazı esnaflarımızın iş yerlerinde ve Çocuk parklarında WC yoktur.  Bu nedenle WC. ihtiyaçları bekletiliyor. Bu durum kesinlikle İleriye dönük hastalıklara neden olmaktadır. İhtiyaç olan yerlere erkek kadın WC Yapılması için gereğini yapacağım.

Muhtar olduğumda gece Mahallemizin sokakları karanlıktan kurtulacak.

Bu ihtiyaçlar Mahallemiz için; olması gerektiğini düşündüklerimin çok azıdır. Oy vermek hatır için kullanılamaz, hak edene veriniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!