İşe göre adam

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen “Adama göre iş aramayalım, İşe göre adam arayalım dedi.
Son dönemlerde sık sık duyduğumuz torpille iş bulan vasıfsız kişilere yüksek maaşlı işlere örnek olacak bir haber daha. Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen Ziraat mühendislerinin meslek hayatında, doktorlar gibi branşlara ayrılmasını tavsiye etti. Sevilgen, alanında uzmanlaşan ziraat mühendislerinin tarıma ve ülkeye daha faydalı olacağını savunarak, “Adama iş aramayalım, işe adam arayalım” dedi.
HER KEZ KENDİ İŞİNİ YAPSIN
Sevilgen “Tavsiyemdir! Nasıl ki bir hasta gözü ağrıyorsa göz doktoruna, dişi ağrıyorsa diş doktoruna ya da kalbi ağrıyorsa kalp doktoruna gidiyorsa veya matematik dersine matematik öğretmeni, tarih dersine tarih öğretmeni, resim dersine resim öğretmeni giriyorsa, artık ziraat fakültesi öğrencileri de her cins ürünümüz için ayrı ayrı işten anlayan Ziraat Mühendislerimiz olsun. Mesela benim muzum varsa kabaktan anlayan mühendis değil de branşı Muz olan ve anlayan mühendislerimiz olsun.

HER MÜHENDİSİN BİR BÖLÜMÜ OLMALI

Ziraat fakültesi öğrencileri, okulun birinci yılı bittikten sonra istediği bölümü seçsin. Sebze bölümü, narenciye bölümü, tropikal ürünler bölümü, hububat bölümü; fındık, fıstık, nohut, ayçiçeği, çay bölümü tercihini seçip gerekli eğitimini aldıktan sonra en az bir yıl ekiminden hasadına kadarki süreçte direk bahçede uygulamalı eğitimini alsın. Ne yazık ki birçok meslekte olduğu gibi tarımda da işten anlamayan ezberle mezun olan gençlerimiz var. Adama iş aramayalım, işe adam arayalım” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!