İlçe olmaya az kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye de il ve ilçelik bekleyen onlarca şehir arasında önemli bir etkiye sahip Mahmutlar İlçe olmaya her kriteri ile hazır. MAHKOD ve Mahmutlar İlçe Yaptırma Platformu Ankara’ya gidiyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2019 yılı Genel seçimleri öncesi seçim beyannamesin de bulunan 100 il 1000 ilçe vadi yeni yıl gelmeden yürürlüğe girmesi bekleniyor. Cumhur ittifakının önemli kişilerinin gizli gizli yaptığı çalışmalar kamuoyunda yankılanmaya başladı.

YÜZ BİN NÜFUSLU BİR İLÇE

Alanya’nın il veya Büyükşehir olma ilanından sonra Alanya’nın doğusunda mutlaka bir ilçe yapımı planlanıyor. Mahmutların Merkez ilçe veya Dim çayı ırmağı ile Demirtaş arasında kalan bölgede bir ilçe planlaması planlandığı da öngörülüyor. Mahmutlar 55 bin Merkez nüfusu kendi başına ilçe olmaya hazırken ikinci bir öngörü de Dim çayı ile Demirtaş arası bir ilçe. Eğer 2. Plan uygulanırsa 100 bin nüfuslu Alanya’nın doğusunda bir ilçe olacak.

ADAYLAR ŞİMDİDEN HAZIR

İlçe olmadan yeni kurulacak ilçenin Belediye Başkan adayları kolları sıvadı. Kamuoyunda ki kulis bilgilerine göre Demirtaş ile Dim çayı arasında bir ilçe kurulursa AK Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ali Koç (AKP), Alanya Belediye Başkan yardımcısı Nazmi Yüksel (MHP), İş insanı Bülent Yılmaz (CHP), Mahmutlar Belediyesi eski müdürlerinden daha önce MHP’ den Mahmutlar Belediye Başkan adayı olan Mustafa Bahçeci’nin  (İYİ Parti)’den aday olabileceği öngörülüyor.

ÇANDIR HAZIRLIK YAPIYOR

Mahmutlar İlçe Yaptırma Platformu ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Genel sekreteri Sudi Çandır, İlçe çalışmaları için MAHKOD Başkanı Mesut İlhan ile birlikte bu ay içerisinde Ankara’ya gidecek. Daha öncede Çandır’ın Ankara’ya giderek Mahmutlar’ın ilçe olması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP’li üst yöneticiler ile görüşerek Mahmutlar’ın ilçe olması için her iki partiye de Meclise kanun teklifi vermesini sağlamıştı. Bu bağlamda siyasi partilerin genel başkanlarına Mahmutlar’ın ilçe olması için hazırlanan dosyalar sunulacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!