İLÇE ÇALIŞMALARI TAM GAZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar İlçe Yaptırma Platformu ve MAHKOD ilçelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Büyükşehir kanunuyla Türkiye’nin gündemine giren Bütünşehir uygulaması ve nüfusu 2 binin altına düştüğü gerekçesiyle yüzlerce belde belediyesi kapatılmıştı.
Aynı kanunda yer alan ‘nüfusu 20 binin üzerinde bulunan Beldeler İlçe olacaktır’ ibaresine rağmen Mahmutlar Belediyesi kapatılmış ve ilçelik hakkıda verilmemişti.
O tarihten bugüne ilçelik mücadelesini sürdüren Mahmutlar halkı gaspedilen haklarını her fırsatta dile getirmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz Aralık ayında Gelecek Partisi Genel Merkezinde yapılan, Türkiye Kapatılan Beldeler toplantısında Mahmutlar’ı temsilen son başkan Murat Can ve Platform Başkanı Sudi Çandır katılmış, Mahmutlar Belediyesinin yeniden açılması için lobi oluşturmuştu.
PEŞİNİ BIRAKMIYORUZ
Platform üyeleri, Perşembe günü Alanya’ya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ahmet Davutoğlu’nu ilçe teşkilatında ziyaret ederek ilçelik taleplerini yinelediler.
İlçe Platformu ve MAHKOD tarafından hazırlanan talep dosyası Başkan Sudi Çandır, Eski Belediye Başkanı Av. Murat Can ve Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Basar tarafından Davutoğlu’na sunuldu.
Platform Başkanı Çandır “Sayın Genel Başkanım, Ankara’da yaptığımız toplantıda da dile getirdiğimiz gibi, mahalleye dönüştürülen beldeler maalesef hizmet alamamaktadır, Mahmutlar’ın İlçe olma hakkı dışında nüfus yoğunluğu fazla olan eski beldelerinde yeniden kaybettikleri statüye kavuşturulmaları gerekmektedir” dedi.
Ekibi dikkatle dinleyen Davutoğlu ” Bu konuyu her platformda dile getiriyorum. Bütünşehir uygulamasını gözden geçirecek ve köklü bir değişikliğe gideceğiz” dedi.
Akşam saatlerinde yerel bir kanalda konuşan Davutoğlu ” Mahmutlar eski Belediye Başkanı ile de görüştük, yerel yönetimler yasasını objektif bir şekilde yeniden gözden geçireceğiz”dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!