AYDOĞAN A.Ş CEVAP VERDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kargıcak’ta bulunan Gold City’nin ana binasındaki 478 dairenin yönetimi son genel kurulda el değiştirdi. Yeni yönetici Rus vatandaşı Konstantin Sorkin oldu. Suçlamalara Aydoğan A.Ş cevap verdi.

Alanya Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Kerim Aydoğan’ın yönettiği Gold City Turizm Kompleksi’ndeki 478 dairenin yönetimi, son genel kurulda Rus vatandaşı Konstantin Sorkin’e geçti. Sorkin, “Bize zorluk çıkarılıyor” diyerek Aydoğan’ı suçladı. Konstantin Sorkin, Kerim Aydoğan’ın sahibi olduğu şirketin genel kuruldan sonra kendilerine zorluk çıkardığını belirterek “Sıcak suyumuzu ve internetimizi kestiler. ‘Bundan sonra temizlik ve güvenlik hizmeti yok’ dediler. Ayrıca geçen yıl 37 bin TL olan yıllık aidat ücretini her daire için 70 bin TL’ye çıkarmak istediler. Biz yeni yönetim olarak eski fiyattan devam ediyoruz. Ocak ayı için bize 2 milyon 234 bin lira hizmet bedeli çıkardılar. Bu hizmet ve harcamaların faturalarını da göstermiyorlar” demişti.

AYDOĞAN A.Ş’DEN SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Aydoğan A.Ş”Gold City Kompleksi yapısı, bir çok parsel üzerine kurulu, kapsamlı bir yapılaşma alanıdır. Her parselin ayrı yönetimi mevcuttur ve Konstantin Sorkin isimli şahsın dahil olduğu yönetim, Gold City içerisindeki 322 ada 6 parseldir. Aydoğan A.Ş. site yöneticisi konumunda değil, yönetimin kararı ile site hizmetlerini sunan firmadır. Her yıl parsel kat malikleri tarafından yönetim kurulu seçilmektedir. Haberdeki iddia aksine aidatlar da kat malikleri kurulunca belirlenmektedir. Gold City Hotel ise mülkiyeti Aydoğan A.Ş.’ye ait ve işletmesi şirket bünyesinde bulunan bağımsız bir işletmedir ve habere konu iddiaların dışındadır. Hizmetleri haksız ve sebepsiz durdurma iddiaları da gerçeğe uymamaktadır. 2024 yılı ocak ayında yapılan toplantı ile parsel yönetimi seçilmiştir. Aydoğan A.Ş. tarafından maliklerce seçilen yönetime her türlü destek sağlanmıştır. Ancak şirketin sunduğu hizmetlerin karşılığı her nedense ödenmemiştir. Yapılan hizmetler, bağımsız bölüm sayısının çokluğu sebebiyle oldukça yüksektir. Şirket, iyi niyetle kat maliklerini mağdur etmemek için hizmetlere devam etmiş ise de, yüksek maliyetler karşısında hizmetlerin karşılığının ısrarla ödenmemesi sebebiyle hizmet vermeye devam etmesi mümkün olmadığı gibi, Türk Borçlar Kanunu’ndan doğan hakları kapsamında tüm hizmetleri durdurma yetkisi vardır ve bazı hizmetler durdurulmuştur. Durdurma öncesi kat maliklerine ön bilgi de verilmiştir. Bu yönü ile haksız bir durum yoktur. Fazla faturalandırma iddiası da gerçek dışıdır” denildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!