FEDERASYON ‘DAN ALANYA BELEDİYESİNE UYARI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılında yapılan Gökbel Yağlı Güreş Organizasyonları kapsamında Alanya Belediye Başkanlığının Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanlığı’na hitaben gönderdiği yazıda Gökbel Yağlı Güreşlerinin Alanya Belediyesi ile MHP İl ve İlçe Başkanlıklarınca ortaklaşa düzenlendiği ifade edilmiş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’nun bu sebeple organizasyona katılmasının uygun olmadığı belirtilmişti.

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Av.Mevlüt ÇAKAN tarafından bu konunun Güreş Federasyonuna taşınması üzerine Güreş Federasyonu Genel Sekreteri tarafından ” söz konusu yazışmadan federasyonun bilgisinin bulunmadığı, tekrarının yaşanmaması için gerekli işlem ve uyarıların yapılacağı” ifade edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Av.Mevlüt ÇAKAN ;

Malumunuz olduğu üzere 2022 yılında yapılan Gökbel Yağlı Güreş organizasyonunda Genel Başkanımıza yapılan nezaketsizliğe İlçe Teşkilatımız, bir çok siyasi parti ve halkımız büyük bir tepki göstermişti. Güreş Komitesinin bu tavrı yağlı güreşlerin ortak bir tarih ve değer üzerindeki birleştirici gücünü zedelenmiştir.

Ancak Genel Başkanımıza karşı yapılan nezaketsizliği yanında güreşlerin MHP İL ve İlçe Başkanlıkları tarafından ortaklaşa düzenlendiği belirtilmesi nedeniyle durumu Güreş Federasyonu’na taşıdık.

Alanya’da yaşayan tüm halkın vergileri, Alanya halkı adına idareden ayrılan bütçe kaynakları, belediye personelleri eli ile düzenlenen organizasyonun bir siyasi parti himayesinde yapılması yağlı güreşlerin birleştirici misyonuna aykırıdır. Federasyonun bağlı bulunduğu 3289 sayılı kanun, yönetmelik ve TGGF talimatları, federasyonun kurulma amacı, ata sporumuz yağlı güreşin birleştirici misyonuna aykırı olan bu tavrın giderilmesi ve Alanya’da zedelenen birlik ve beraberliğin tesisi için durumu Federasyona taşıdık.

Federasyon tarafından ise tarafımıza yazılı olarak bildirilen metinde “söz konusu yazışmadan federasyonun bilgisinin bulunmadığı, tekrarının yaşanmaması için gerekli işlem ve uyarıların yapılacağı” ifade edilmiştir.

Amacımız zedelenen birlik ve beraberliğin, siyasi nezaketin yeniden tesis edilmesidir. Konunun takipçisi olacağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!