ESNAF “KANDIRILDIK MI?”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Atatürk Caddesi Esnaflarından Alanya Belediyesi’ne büyük tepki var! Esnaflar, “Atatürk’ün adının verildiği Cadde bu kadar rezil olamaz’ dediler.

Mahmutlar Atatürk Caddesi yolunun Parke taşları ve yolun bozukluğu araçların sık sık arıza yapmasına yol açıyor. Bundan altı ay önce, “2 ay sonra sıcak asfalt yapacağız” diyen Belediye yetkililerine seslenen Mahmutlar Atatürk Caddesi esnafları, ‘Yine kandırıldık mı?’ dediler.

“NE YOL VAR NE DE KALDIRIM!”

Mahmutlar Atatürk Caddesi esnafları isyanın eşiğine geldi. Alanya Belediyesi Fen İşleri ekipleri bundan altı ay önce parke taşlarını söküp tekrar döşeme çalışması yaparken esnaflar araçlarını çalışma sahası içerisine koyarak parke çalışmasını engellemişlerdi. Esnafların bu karşı boykotuna Fen İşleri birim amirleri Başkan Yücel ile görüşerek çalışmayı durdurmuş ve ‘Başkan ile görüştük 2 ay sonra sıcak asfalt yapılacak’ demişlerdi. Bu sözün ardından 6 ay geçti, yine bizi oyaladılar yoksa yine mi kandırıldık?” diye sordular.

“ATATÜRK’ÜN ADININ OLDUĞU CADDE BÖYLEM Mİ OLUR?”

Mahmutlar Atatürk Caddesi Esnaflar Belediye yetkililerine sitem ederek, ‘Ulu önderimizin adının verildiği Cadde bu kadar kalitesiz, tahrip edilmiş, toz toprak içinde mi olur? Mahmutlar Belediyesi döneminde bu cadde son derece modern kaldırımları ve kaldırımlarında ağaçlar dikilmiş herkesin beğenisini kazanan bir cadde iken, Alanya Belediyesi döneminde kaldırımdaki tüm ağaçlar nedense söküldü ve Atatürk Caddesi beton görüntüsü ile adeta ruhsuzlaştırıldı. Yolların her yeri çökmüş durumda sanki denizde sandal da gidiyormuşuz gibi sallana sallana gidiyoruz. Kaldırımlar zaten yok olmuş durumda! Esnaf olarak artık isyanın eşiğindeyiz. Belediye yetkilileri kendi yaptıkları inşaat projelerinin etraflarını sıcak asfalt ile yaparken Atatürk Caddesi bu kadar sahipsiz bırakıldı. Yazıklar olsun böyle yönetime” dediler.

‘10 yıla yakın bir dönemde Mahmutlar’ın Alanya Belediyesi’nden aldığı hizmet bir elin parmakları kadar yok’ diyen Atatürk Caddesi esnafları, “Bir 30 metrelik yolu açamadılar, koca koca tonajlı kamyonları Atatürk Caddesi’nden geçirdiler, tüm yük Atatürk Caddesi’nin üzerinde kaldı, bunu göremeyen siyasetçiler Mahmutlar’a oy istemeye gelmesinler. Belediyemiz tekrar açılırsa biz ancak o zaman kurtuluruz, bu yönetim ve siyasetçilerden Mahmutlar’a hiçbir fayda gelmez artık” dediler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!