ESNAF GÖREVİNİ YAPTI SIRA DEVLETİMİZDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi sürecinden dolayı hepimiz zor bir süreçten geçiyoruz. En çok da, Zorunlu kapalı olan esnaf gurupları ile turizm esnaflarımızdır. Bunun bilincindeyiz. Korona virüs salgın süreci başladığından beri yükü çeken küçük esnaf oldu. Sesimizi Ankara’ya duyurmak için, gerekli yazışmaları ve basın açıklamalarımızı yaptık, 17 Mayıs 2021 pazartesi günü itibariyle tam kapanmanın ardından, Tam açılma olacak diye umutlanmıştık. Ancak 16 mayıs sabahı yayımlanan içişleri bakanlığımızın genelgesi ile hayallerimiz boşa çıktı. Olan yine küçük esnafa oldu. Zor da olsa esnaf bu güne kadar üstüne düşeni yaptı. Sıra devletimizde

Hafta sonu ve akşamları kısıtlamaların kalkması gerekir. Turizm yörelerindeki esnafı saat 20:00 de kapattın mı !  açılmanın bir anlamı olmaz..  devletimiz tüm esnafları bir an önce aşılamalı, Özellikle turizm yörelerindeki esnafların ivedilikle aşılanarak tam açılma olması gerekiyor.  Yapılacak Hibe desteğinin tüm esnaflara verilmesini bekliyoruz. Çünkü pandemiden etkilenmeyen esnaf yok. İmalatçılara verilen 3 yıl geri ödemesiz tamamı faizsiz 75.000 TL kredinin kriter koymadan şartsız tüm esnaflarımıza can suyu olarak verilirse esnaflarımız büyük oranda canlanacaktır. Aksi taktirde işimiz zor görünmekte.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!