Ahmet Bebeğe MAHKOD‘dan Kermes

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Bebeğe MAHKODAlanya ’lı SMA tip 2 Hastası Ahmet Bebek için Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Mahmutlar ‘da 21 Mayıs Cuma günü geniş çaplı bir Kermes düzenliyor.
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Alanyalı SMA tip 2 hastası Ahmet Bebek için Mahmutlar ’da geniş çaplı bir kermes düzenliyor. Mahmutlar Saat kulesi karşısında bulunan Akgün Eczanesinin önünde gerçekleşecek Kermes 21 Mayıs 2021 Cuma günü saat 08 ile 20 arasında gerçekleşecek. Mahmutlar ’da ki esnafların ürün bağışı ve Mahmutlar ’da ki özelikle kadınların emekleri ile yapılacak olan Kermes ile ilgili basına açıklamalarda bulunan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan tüm Alanya halkını kermese davet etti.
İLHAN “ANAMUR VE KUMLUCA KADAR OLAMADIK”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan Ahmet bebeğin tedavisi için gereken meblağın toplanmamasına çok şaşırdığını dile getirdi. İlhan “ Alanya ’lı Ahmet Bebeğimiz için yaklaşık 2 ay önce başlatılan yardım kampanyasında son 50 günün içerisindeyiz. Tedavi masrafı 2.5 milyon dolar çok fazla bir meblağ olabilir. Aynı miktarı bizim her konuda yarımız olmayan Anamur ve Kumluca ilçeleri çok kısa bir zamanda toplayarak hastalarını Amerika ya tedaviye gönderdiklerini duyduk. Biz niçin Alanya olarak sürüncemede kaldık bunu halkımız sorguluyor. Kamuoyunda yapılan eleştirilerde hep gelirleri orta direk ve daha aşağıdakiler yardım ediyorlar veya yardım edenler hep aynı kişiler deniyor. Niçin bir plan dahilinde bu kampanyaların devam etmediği de ayrı bir soru işareti. Alanya olarak hep birlikte bu sınavı geçmek istiyoruz. Alanya’yı yönetenler artık ayağa kalkarak bu işi bitirmeliler” dedi.
İLHAN “YÜCEL VE ŞAHİN BU İŞİ BİTİRİR”
MAHKOD Başkanı Mesut İlhan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin bu işi bitirir dedi. İlhan “Alanya ’nın kendine has dinamikleri her zaman vardır. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bir plan dahilinde bu miktarı çok bir kısa zamanda tedarik edebilir. Aynı Zamanda Alanya Ticaretini yönlendiren Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin’i de göreve davet ediyorum. Alanya’daki başta Turizm ve İnşaat sektörü olmak üzere her meslek gurubu ile görüşülerek bu yardımı toplayabilir. Bu konuda her iki başkanında bu işi yükleneceklerine inanıyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!