Doğudaki öğrenciler Avokado tattılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu Ahenk projesi kapsamında doğudaki okullara meyve gönderdiler.  Doğudaki Öğrenciler ilk defa Avokado yiyerek tadına baktılar.

Yerli malı haftası Kapsamında Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencileri. Bu yıl doğudaki öğrenciler için seferber oldular. Alanya’mız da yetişen muzun, Avokado’nun tropikal meyvelerin, portakal, mandalina ve narın tatları doğudaki çocuklar da baksın istediler. Onlar için  Pazar’dan alışveriş yaparak koliler hazırladılar. Veliler de kendi yetiştirdikleri ürünleri getirerek projeye destek oldular. 6 köy okuluna giden koliler oradaki öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. Ananas, ejder meyvesi, avokado’ nun ilk kez tadına bakan çocuklar çok mutlu oldular. Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu müdürü Fatma Ayan “Ahenk projesi kapsamında yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini kavramaları için böyle bir projeye imza attık. Velilerimiz öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle tek yürek olarak doğudaki öğrencilerin yüzlerini güldürdük” dedi

YERLİ MALI KULLANALIM

Ayan “Yerli malı haftasında tüketen değil üreten toplum olmalıyız. Düşüncesiyle yola çıktık. Önce annelerinin hayatlarını kolaylaştıracak hayallerindeki ev aletlerini tasarladılar. Bu tasarımlarını tamamen yerli üretim yapan Arçelik firması ARGE ekibinden GARAJ mühendislerinden Aslı Hanım’la online olarak anlattılar.  Sadullahoğlu BEKO mağazasına giderek yerli üretim ev aletlerini incelediler ve ülkemizde üretilen harika tasarımları tanıyıp hayal dünyalarına yeni fikirler kattılar. Daha sonra kendi tasarımlarını anlattılar. Öğrencilerimizi harika bir şekilde ağırlayan Sadullahogulları Beko’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!