DİL VE KONUŞMA POLİKLİNİĞİ VATANDAŞLARIN HİZMETİNE AÇILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hastalara sunduğu yenilikçi sağlık hizmeti anlayışıyla adından sıkça söz ettiren Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet çeşitliliğini arttırmaya devam ediyor.

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde ‘Dil ve Konuşma Terapisti’ polikliniği açılarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Dil ve Konuşma Terapisti Neşe Yılmaz “ Dil ve Konuşma Polikliniğinin “ işleyişine ilişkin bilgi vererek şunları söyledi: “ Bizler bebeklikten yaşlılığa bireyin dil konuşma, iletişim, ses bozukluklarının tanısı, değerlendirmesi ve terapistini planlayan sağlık personelleriyiz. Akıcılık, konuşma ses, yutma, ses, dil, motor konuşma bozuklukları ve disleksi alanında vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Terapilerimizi bireyin değerlendirilmesi sonucuna göre bireye özgü oluşturmaktayız. Sıklığı ise bireyin aldığı tanı ve konuşma bozukluğunun ne derece etkilendiği, yaşına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Polikliniğimize başvurmak isteyen hastaların öncelikle çocuk psikiyatri, nöroloji ve ya kulak burun boğaz polikliniklerine başvurmaları gerekmektedir. Burada değerlendirilen hastalar ihtiyaçları doğrultusunda ilgili hekim tarafından dil ve konuşma terapistine yönlendirilmekte, terapi ve değerlendirme seansı alabilmektedirler. “ifadelerine yer verdi.
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yılmaz Güler ise” Halkımıza hizmet verecek özellikli bir birimi daha Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bünyesine eklemiş olmaktan dolayı mutluyuz. Yeni göreve başlayan genç ve idealist arkadaşımıza hoş geldin diyor ve görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!