DEMİR’E İFTİRA KAMPANYASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’da yerel seçim sürecine girilirken, seçimlere kısa bir süre kala İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’e yakınlığı ile bilinen Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir’e sosyal medyada iftira ve linç kampanyası başlatıldı.

Nuri Demir’e ait iş yerini geçen yıl kiralayan ve 4.500 TL’lik kiranın 1 yılda 21.500 TL’ye çıkarıldığını iddia ederek işyerinin camına Nuri Demir’i protesto eden bir afiş asan kiracıya Nuri Demir’den bugün yanıt geldi.

Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir’in fahiş fiyatla işyerini kiraladığına yönelik sosyal medyada ve bir takım çevrelerde başlatılan linç ve iftira kampanyasının asıl sebebinin, Başkan Demir’in Mehmet Şahin’in yakın çalışma ekibinde olması olarak gösterildi.

Nuri Demir, kira sözleşmesine ve senetlere sahte imza atıldığını ve bu konunun yargıya taşındığını söyleyerek, kendisi hakkında iftira ve linç kampanyası başlatan, bunu yayan ve alet olan tüm kişi ve kuruluşlara dava açacaklarını kaydetti.

Kendisine yönelik linç ve iftira kampanyasının asıl sebebinin Mehmet Şahin’i yıpratmak olduğunu söyleyen Nuri Demir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
Bugün birtakım yerel basın kuruluşlarında şahsım ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberler çıkmıştır. İtibarımı da zedeleyen bu haberler basında çıktığı gibi kira artışları ile ilgili değildir. Kiracı ile kira tutarı hakkında aramızda hiçbir zaman anlaşmazlık çıkmadı. Aramızdaki anlaşmazlığın konusu ilgili mahkemelerde görüşüldüğü gibi sahibi olduğum işyerinin boşaltılması ve konu ile ilgili tahliye taahhütnamesindeki sahte imzadan kaynaklanmaktadır.

Uzun bir süredir devam eden mahkemenin bugün itibariyle aldığı karar ile sahibi olduğum işyerinin boşaltılmasına karar verildi. Davamızın konusu kamuoyuna bilinçli bir şekilde aktarıldığı gibi kira artış tutarı değil, işyerimin tahliye edilmesi ile ilgilidir. Yapılan bu hareket ile şahsım gibi Alanya’ya hizmet yolunda çalışan arkadaşlarıma da zarar vermek amaçlanmıştır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!