reklam
reklam

DEMİR, "SGK PRİMİNİ ESNAF KENDİ BELİRLESİN". Son Dakika Eğitim haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

10 Ağustos 2022 - 06:05

DEMİR, “SGK PRİMİNİ ESNAF KENDİ BELİRLESİN”

DEMİR, “SGK PRİMİNİ ESNAF KENDİ BELİRLESİN”
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2022 - 16:09

517 views

Pandemiden dolayı Esnaf ve Sanatkârlarımız zor bir süreçten geçti. Birçok işyeri kapandı. Ayakta kalan Esnaf ve Sanatkârlarımızı da devletimizin desteklemesi gerekmektedir.
Ukrayna Savaşı ile başlayan gıda ve enerji krizi ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alarak diğer ihtiyaç maddelerinde domino etkisi yaparak her türlü ihtiyaç malzemesi yüzde 100 artmıştır. En çok da artan ev ve işyeri kiraları olmuştur.
Asgari ücretin yüzde 30 yükseltilmesi doğal olarak SSK VE BAĞ-KUR primlerini de arttırmıştır.
Esnafa destek için bizin önerimiz; En başta Oda aidatının yükseltilmemesi, Bu zor günlerde devletimiz, küçük Esnaf ve Sanatkarlarımıza uygulanan teşvik kapsamını genişletip, SSK ve Bağ-kur primlerine gelen artışı karşılamasını, Aylık pirim ödemelerinde Teşvik oranının yüzde 15 çıkarılması, Gelir seviyesine ve meslek gruplarına göre prim belirlenmesi ya da Bağ-kur primi basamaklı olsun, esnaf basamağını kendi belirlesin.

reklam
reklam